Асоціація Відповідальних Перевізників не дасть монополізувати ринок таксі в Україні

25 квітня 2018, 16:33
Позиція
 Середній рівень ДТП в таксі в рази нижче, ніж в середньому на українському автотранспорті

Середній рівень ДТП в таксі в рази нижче, ніж в середньому на українському автотранспорті

Дана публікація присвячена маловідомомій, але вельми показовій події. Як повідомляє hromadskeradio, київський "активіст" Андрій Антонюк, представник "легальних" служб таксі, подав позов на національну поліцію за те, що та нібито не виконує свої обов'язки з контролю ринку таксі і не карає нелегальних перевізників.

За словами Антонюка, на ринку таксі більш ніж 200 тисяч водіїв таксі, легальних з яких всього 2-3%. Тобто, нібито, 97% – непокарані нелегали, які, як заявляє активіст, не платять податки, не несуть відповідальності за пасажирів, можуть їздити під наркотичними препаратами на технічно несправних автомобілях.

Відео дня

Почну з того, що цифри і статистика Андрія Антонюка не засновані ні на яких надійних джерелах, відсутні посилання на дослідження, дату і методи його проведення. Не вказано жодних достовірних досліджень ринку таксі.

Незрозуміло також, навіщо людина, що називає себе головою асоціації таксистів, в суді вимагає нацполіцію більше штрафувати таксистів, а в пресі створює жахливе реноме локального ринку перевезень і залякує пасажирів. Така боротьба за права таксистів виглядає дуже дивно. Складається відчуття, що реальна мета – не лобіювання інтересів водіїв таксі, а лобіювання одного або декількох великих перевізників.

Дивним виглядає також обгрунтування позову. Нацполіція насправді зупиняє і штрафує водіїв, які порушують норми безпеки, будь вони таксистами чи ні. І тих, що знаходяться в стані наркотичного сп'яніння, і п'яних, і тих, що порушують ПДР. І робить це Нацполіція без жодних позовів. Можна прийти до висновку, що Андрій Антонюк насправді бореться не за безпеку пасажирів. А за що?

Uklon першим в Європі запустив страхування своїх пасажирів

Сам Антонюк позиціонує свій позов як "суд проти Uber і Uklon". Uber – світовий бренд, що кілька років тому прийшов в Україну, і готується відкрити в нашій країні представництво Східної Європи, Uklon – найвідоміший український онлайн-сервіс таксі. Чи є ці компанії відповідальними, чи піклуються про пасажирів? Складається відчуття, що так. У обох компаній розвинена система рейтингів, водії проходять перевірку перед реєстрацією в сервісі і під час роботи, у Uklon до того ж працює колл-центр і страховка. Як повідомляла компанія, Uklon першим в Європі запустив страхування своїх пасажирів, а потім і водіїв у поїздках, здійснених через додаток компанії, на суму до 50 000 грн. У відповідь на запит "Асоціації відповідальніх перевізників", Uklon надали статистику, що за 6 місяців в їх сервісі сталося 19 ДТП на більш ніж 10 000 зареєстрованих машин. Ця статистика показує, що середній рівень ДТП у таксі в рази нижче, ніж в середньому на українському автотранспорті.

Тобто, протидіючи двом відомим брендам онлайн-таксі, голова "Української таксомоторної асоціації" УТМА Андрій Антонюк в дійсності, найімовірніше, не бореться за права пасажирів, а проводить зачистку ринку.

Якщо проаналізувати діяльність «активіста» Антонюка можна припустити його зв'язок з елітною службою таксі, в такому випадку його заяви здаються не такими вже нелогічними. Адже в таких службах таксі працює приблизно 2-3% водіїв ринку, тому Антонюк називає інших 97% водіїв, що працюють з іншими ІДС, нелегальними. Можна логічно припустити, що компанії з 2-3% завзято намагаються монополізувати ринок таксі і для цього створюються всілякі перешкоди чинним службам:

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

1. Ми бачимо, що активізувалося лобіювання законопроекту №3107 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо врегулювання роботи таксі, легкових автомобілів на замовлення та інформаційно-диспетчерських служб", який наполягає, що з моменту прийняття законопроекту, перевезенням пасажирів будуть займатися тільки служби таксі і водії з ліцензією для підвищення безпеки пасажира. Також законопроект вводить великі штрафи, дозволяє позапланові рейди і перевірки ІДС і водіїв. Але почнемо з того, що ліцензія таксі не збільшує безпеку пасажира, а сам законопроект обмежить діяльність великих ІДС і позбавить можливості працювати 90% водіїв таксі в білу, тому підсумком всього цього дійства стане відхід ринку таксі в тінь.

2. Один з авторів законопроекту №3107, Андрій Антонюк, через суд зажадав від поліції більше штрафувати водіїв.

На нашу думку ця двоходівка показує, що, проти служб таксі і водіїв атаки ведуться в усіх напрямках: через законодавчу владу, судову і виконавчу.

Водії негайно повинні об'єднатися і захищати своє право на працю

Але навіть примусове закриття легальних українських компаній ніяк не вплине на організацію перевезень в таксі. Приклад тому – заборонене, але, тим не менш, успішно діюче в Україні "Яндекс Таксі", яке не можуть або не хочуть виловити і закрити.

На нашу думку, така «псевдореформа», як і атаки на працюючі сервіси таксі, підуть на користь корупціонерам: великі штрафи і складна звітність – це можливість нескінченно і безконтрольно «доїти водіїв». При цьому платити за нові вимоги, ліцензії, штрафи і податки буде повинен ніхто інший, як звичайний громадянин – пасажир таксі, який постраждає від зростання тарифів, а вони неодмінно виростуть в 1,5-2 рази в разі успіху лобістів елітних служб таксі.

Водії негайно повинні об'єднатися і захищати своє право на працю, а ІДС боротися за забезпечення білого, доступного і якісного сервісу для пасажирів. Для цього ми в АВП вирішили протягом 2018 надати водіям і фізичним особам можливість приєднатися до нашої асоціації безкоштовно.

Показати ще новини
Радіо NV
X