«Паралізували роботу». В АрселорМіттал Кривий Ріг спростували заяву прокуратури про блокування лише частини коштів компанії — документи
В АрселорМіттал Кривий Ріг стверджують, що арешт рахунків підприємства все ж таки зачепив рахунок, через який обслуговується зарплатний проєкт. 6 січня зарплату можуть не отримати 20 тисяч працівників.
В АрселорМіттал Кривий Ріг назвали неправдивою заяву Офісу генпрокурора, в якій йдеться про те, що арешт було накладено лише на рахунки підприємства, які визнані речовими доказами у кримінальному провадженні.
«ОГП надав свої пояснення, в яких заперечує, що саме рахунок, через який обслуговується зарплатний проєкт, заблокований. Це твердження є неправдивим і не відповідає дійсності», — йдеться у заяві підприємства.
В АрселорМіттал Кривий Ріг стверджують, що правоохоронні органи «паралізували роботу підприємства». Зазначається, що у зв’язку із блокуванням рахунків, 6 січня зарплату можуть не отримати понад 20 000 працівників.
Також в АрселорМіттал Кривий Ріг подали офіційний лист Укрсиббанку про відхилення платіжного доручення на виплату заробітної плати працівникам підприємства.
Нагадаємо, що 5 січня у ПАТ ArcelorMittal Кривий Ріг заявили, що 4 січня кошти на всіх рахунках компанії було заблоковано.
Своєю чергою, в Офісі генпрокурора заявили, що рахунки АрселорМіттал Кривий Ріг заарештовані лише в межах суми ймовірно завданих збитків, і арешт стосується лише коштів, визнаних речовими доказами у кримінальному провадженні.
Рахунки заблокували, оскільки представники Офісу генпрокурора звернулися до українських банків з вимогою виконати ухвалені 30 листопада 2021 року рішення суду щодо накладення арештів на рахунки підприємства у рамках розслідування щодо рентних платежів.
У листопаді 2021 року СБУ та Офіс генерального прокурора України повідомили про підозру у службовому підробленні та умисне ухилення від сплати податків фінансовому директору АрселорМіттал Кривий Ріг. Його підозрюють в ухиленні від сплати податків на 2,2 млрд грн.
У вересні минулого року Держекоінспекція наклала на АрселорМіттал Кривий Ріг штраф у 450 млн грн через шкоду екології. У компанії не згодні і судитимуться.
До цього, у 2019 році, СБУ відкрила кримінальне провадження проти АМКР за статтею 441 (Екоцид) Кримінального кодексу України. Це сталося після того, як президент Володимир Зеленський розкритикував АМКР за невиконання зобов’язань щодо покращення екологічної ситуації у Кривому Розі.
Також у 2019 році Офіс великих платників податків Держфіскальної служби провів планову перевірку та збільшив податкові зобов’язання АрселорМіттал Кривий Ріг на 7,9 млрд грн, зокрема щодо рентної плати за надрокористування. Комбінат оскаржив донарахування до Державної податкової служби України, їх було частково скасовано. Частину донарахувань АрселорМіттал Кривий Ріг продовжує заперечувати у суді.
Голова СБУ Іван Баканов заявляв, що АМКР отримує з державного бюджету більше, ніж сплачує податків. У компанії це заперечують.
АМКР — найбільший виробник сталевого прокату в Україні. Корпорація Mittal Steel придбала 93,02% акцій ВАТ «Криворіжсталь» на відкритому конкурсі 24 жовтня 2005 року за 24,2 млрд грн при стартовій ціні 10 млрд грн.
