У прокуратурі заявили, що заарештували рахунки АрселорМіттал Кривий Ріг лише в межах суми ймовірної шкоди

6 січня 2022, 08:59

В Офісі генпрокурора заявили, що рахунки АрселорМіттал Кривий Ріг заарештовані тільки в межах суми, ймовірно, завданих збитків.

Клопотання прокурора Офісу генерального прокурора, яким було накладено арешт на безготівкові кошти на окремих рахунках АрселорМіттал Кривий Ріг, стосується лише коштів, визнаних речовими доказами у кримінальному провадженні та в межах суми встановленої ймовірно завданої шкоди.

Відео дня

Про це в Офісі генпрокурора заявили агентству Інтерфакс-Україна.

«Відповідно до матеріалів кримінального провадження встановлено, що з цих рахунків не провадилися відрахування зі сплати податків, зборів та інших загальнообов'язкових платежів, а також для виплати заробітної плати», — йдеться у повідомленні прокуратури.

Зазначається, що в рамках зазначеного кримінального провадження в листопаді 2021 року чинному фінансовому директору — головному бухгалтеру підприємства повідомили про підозру у скоєнні службового підроблення та навмисне ухилення від сплати податків у особливо великих розмірах.

«За даними слідства, підозрюваний вніс свідомо неправдиві відомості до декларації з рентної плати за користування надрами для видобутку корисних копалин залізних руд, тим самим ухилившись від сплати до бюджету рентної плати на суму понад 2,24 млрд грн. Злочинні дії та відповідна сума збитків державі підтверджені висновками комплексної судової експертизи», - зазначили в Офісі генпрокурора.

Також у прокуратурі додали, що клопотання про арешт рахунків підприємства було подано прокурором з метою відшкодування збитків, заподіяних бюджету України, та забезпечення спеціальної конфіскації. У відомстві наголосили, що всі процесуальні дії відбуваються виключно у рамках чинного законодавства та всередині кримінального провадження.

Нагадаємо, що 5 січня у ПАТ ArcelorMittal Кривий Ріг заявили, що 4 січня кошти на всіх рахунках компанії було заблоковано.

Рахунки заблокували, оскільки представники Офісу генпрокурора звернулися до українських банків з вимогою виконати ухвалені 30 листопада 2021 року рішення суду щодо накладення арештів на рахунки підприємства у рамках розслідування щодо рентних платежів.

У листопаді 2021 року СБУ та Офіс генерального прокурора України повідомили про підозру у службовому підробленні та умисне ухилення від сплати податків фінансовому директору АрселорМіттал Кривий Ріг. Його підозрюють у ухиленні від сплати податків на 2,2 млрд грн.

У вересні минулого року Держекоінспекція наклала на АрселорМіттал Кривий Ріг штраф у 450 млн грн через заподіяння шкоди екології. У компанії не згодні і судитимуться.

До цього, у 2019 році, СБУ відкрила кримінальне провадження проти АМКР за статтею 441 ( екоцид) Кримінального кодексу України. Це сталося після того, як президент Володимир Зеленський розкритикував АМКР за невиконання зобов'язань щодо покращення екологічної ситуації у Кривому Розі.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Також у 2019 році Офіс великих платників податків Держфіскальної служби провів планову перевірку та збільшив податкові зобов'язання АрселорМіттал Кривий Ріг на 7,9 млрд грн, зокрема щодо рентної плати за надрокористування. Комбінат оскаржив донарахування до Державної податкової служби України, їх було частково скасовано. Частину донарахувань АрселорМіттал Кривий Ріг продовжує заперечувати у суді.

Голова СБУ Іван Баканов заявляв, що АМКР отримує з державного бюджету більше, ніж сплачує податків. У компанії це заперечують.

АМКР – найбільший виробник сталевого прокату в Україні. Корпорація Mittal Steel придбала 93,02% акцій ВАТ "Криворіжсталь" на відкритому конкурсі 24 жовтня 2005 року за 24,2 млрд грн при стартовій ціні 10 млрд грн.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X