Заощадити $1 млрд. АрселорМіттал Кривий Ріг може відмовитися від обіцяної Зеленському інвестиції в екомодернізацію

23 червня 2021, 15:33

АрселорМіттал Кривий Ріг може відмовити від інвестиції $1 млрд в екомодернізацію через «ресурсний» законопроєкт.

Металургійна компанія АрселорМіттал Кривий Ріг готова відмовитися від обіцяної президенту Володимиру Зеленському інвестиції $1 млрд в екомодернізацію через «ресурсний» законопроєкт.

Відео дня

Про це в інтерв'ю Економічній правді розповів керівник компанії Мауро Лонгобардо.

За словами Лонгобардо, законопроєкт, який пропонує підняти ренту за користування надрами на 14,5%, створює для компанії додаткове фінансове навантаження і «йде всупереч з можливістю інвестувати $1 млрд».

«У разі затвердження цієї пропозиції наша сталь стане менш конкурентоспроможною. Ми не розуміємо, чому проміжний продукт, руда, повинен збільшувати фінансове навантаження на нас», — заявив Лонгобардо.

Також він зазначив, що законопроект про підвищення ренти обговорюється в період коли ціни на залізну руду високі і ця ідея здається хорошою.

«Однак ціни на руду за цей тиждень впали, і у мене є питання: якщо вони впадуть ще, уряд тоді попросить від нас щось ще, щоб отримати більше прибутку для країни», — зазначив Лонгобардо.

Нагадаємо, що 3 червня в Верховній Раді був зареєстрований законопроєкт № 5600 який пропонує проіндексувати ставки низки податків і підняти ренту за користування надрами на 14,5%. Пізніше його розкритикували в телеком-регуляторі і Європейській Бізнес Асоціації.

Як повідомлялося, в квітні цього року АрселорМіттал Кривий Ріг і Мінекономіки підписали меморандум, про плани компанії інвестувати близько $1 мільярда в проєкти з екомодернізації.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X