Залізні правила. Інтерв'ю з гендиректором АМКР Мауро Лонгобардо про нові проекти, кадрові проблеми, інвестклімат та СБУ

24 липня 2020, 13:59
НВ Преміум
Автор: Артем Ільїн

Мауро Лонгобардо, топ-менеджер АрселорМіттал Кривий Ріг в інтерв'ю журналу НВ, пояснює, як коронавірус змінив роботу, перекроїв ринки збуту, розповідає про зарплати персоналу і екологію.

15 років тому молоток аукціоніста зафіксував продаж найбільшого в Україні гірничо-металургійного комбінату Криворіжсталь новому власнику. Ним стала корпорація Mittal Steel британського мільярдера Лакшмі Міттала, яка заплатила за підприємство близько $5 млрд. Досі цей грошовий рекорд української приватизації не побив ніхто.

Відео дня

На початку року підприємство АрселорМіттал Кривий Ріг очолив італієць Мауро Лонгобардо. Тепер через службову необхідність він постійно пересувається між Кривим Рогом, Києвом і Європою, але, на відміну від свого попередника, не відповідає за активи корпорації у Казахстані.

Лонгобардо раніше вже працював в Україні у компанії Інтерпайп. Також у нього за плечима великий досвід роботи в інших країнах пострадянського простору.

З огляду на карантинні обмеження, НВ поспілкувався з топ-менеджером у форматі відеоконференції.

«От якщо б ми спілкувалися у ресторані, у менш офіційних обставинах, я б з вами і російською поспілкувався», — з помітним акцентом, але російською починає розмову Лонгобардо. Втім, швидко переходить на англійську.

— Як ви оцінюєте технічний і організаційний стан АрселорМіттал Кривий Ріг?

— 15 років тому наша компанія придбала цей меткомбінат у результаті прозорої приватизації. Тоді почалася трансформаційна програма переходу від радянської моделі до побудови компанії, яка працює відповідно до кращих міжнародних стандартів і практик. Я прийшов сюди, щоб завершити на підприємстві розпочате раніше. Зроблено вже багато, але попереду — ключові проекти, які дозволять повністю перетворити АрселорМіттал Кривий Ріг.

У найближчі 3−4 роки компанія збирається виконати значні інвестиційні плани, в тому числі інвестувати оголошені раніше $700 млн у природоохоронні проекти. Як тільки цей амбітний план буде завершено, ми зможемо закрити два аглоцехи і дві коксові батареї. Таким чином екологічна проблема буде повністю вирішена.

— Чи правильно я розумію, що ви продовжуєте діяти без особливих змін у рамках стратегії, яка була затверджена раніше?

— Що стосується переліку необхідних інвестпроектів, то великих змін немає. Однак в цьому році ми підготували всеосяжну стратегію, яка стосується не тільки вирішення екологічних проблем і інвестицій у виробництво, але також визначає кращі практики для реалізації в рамках промислової безпеки та роз’яснює нашу соціальну відповідальність, участь у соціальних програмах міста, регіону, країни. Саме це я називаю стратегією стійкого розвитку.

— Ви будете більш активно брати участь у житті міста, області та країни?

Показати ще новини
Радіо НВ
X