Коштуватиме 900 мільйонів. АрселлорМіттал Кривий Ріг побоюється підвищення тарифів на електроенергію майже в три рази

28 вересня 2020, 12:32

Собівартість продукції підприємства збільшиться мінімум на 906 млн гривень. Це на 1,4% більше від показників собівартості 2019 року.

Представник АрселорМіттал Володимир Ткаченко звернувся до енергетичного комітету Верховної Ради через підготовлюваного підвищення цін на електроенергію. Про це повідомляє НВ з посиланням на отриману копію листа.

Відео дня

Так, Ткаченко вказує, що НЕК Укренерго планує з листопада по грудень (2020) підвищити тарифи на електроенергію за 1 МВт з 240, 23 грн. до 640,48 грн. без урахування ПДВ. За його словами, це призведе до збільшення додаткових витрат для підприємства на 225 млн за два останніх місяці цього року.

Лист представника АрселлорМіттал Кривий Ріг

Подальше підвищення цін на електроенергію для підприємств на 2,6 рази, разом з підняттям оплати диспетчерських послуг, збільшить собівартість продукції заводу на 906 млн грн. за 2021 рік.

Крім того, представник підприємства поінформував депутатів, що електроенергія становить 10% від собівартості продукції. Наслідками підвищення енерготарифів може стати скорочення виробництва і персоналу підприємства.

Ткаченко звертає увагу, що АрселорМіттал є найбільшим споживачем електроенергії, найбільшим виробником металургійної продукції, і підкреслює, що від його діяльності залежить формування бюджетів Кривого Рогу і Дніпропетровської області.

Згідно з даними агентства з розвитку інфраструктури фондового ринку України (SMIDA англ.) минулий рік підприємство закінчило з чистим збитком в 2,3 млрд грн, а собівартість реалізованої продукції склала 63,5 млрд грн.

Таким чином, якщо спиратися на звіт 2019 року, то збільшення тарифу на електроенергію на 2,6 раза підвищить собівартість продукції заводу на 1,4% за 1 рік.

Показати ще новини
Радіо НВ
X