Вітренко заявив, що арбітраж не повертав Нафтогазу право визначати кандидатуру глави Укрнафти

15 серпня 2019, 11:48
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Нафтогаз намагався через Лондонський міжнародний арбітражний суд забрати у міноритаріїв Укрнафти право визначати кандидатуру глави Укрнафти, але програв.

Про це виконавчий директор Нафтогазу Юрій Вітренко сказав в інтерв'ю Економічній правді.

"Ми намагалися це право у Коломойського забрати через Лондонський арбітраж, але ми програли по цьому пункту. Це сталося до того, як я почав займатися Укрнафтою, тобто я не відповідав за арбітраж з міноритарними акціонерами", - заявив він.

Відео дня

За словами Вітренка, "суд визнав, що Нафтогаз за англійським правом добровільно погодився з тим, що не пропонуватиме і не призначатиме свою кандидатуру на посаду СЕО Укрнафти і буде голосувати за того голову правління, якого запропонує інша сторона - сторона міноритарних акціонерів, яку ви називаєте, грубо кажучи, Приват".

Вітренко також додав, що Нафтогаз домовився з міноритарними акціонерами, "що вони відмовляються від цього права добровільно в обмін на те, що ми робимо наглядову раду, де більшість буде незалежних директорів".

"При цьому незалежних директорів всього шість. Трьох пропонуємо ми, трьох пропонують вони, а з залежних директорів або залежних представників членів наглядової ради у нас буде три, у них два. В обмін на це міноритарії добровільно відмовилися від свого права, як ви розумієте, дуже цінного, фактично призначати СЕО", - сказав він.

За словами Вітренка, це зафіксовано в змінах до акціонерної угоди.

"Вони внесені і підписані в березні цього року. Цим я і займався", - додав він.

Нагадаємо, в квітні минулого року в Нафтогазі заявили, що Лондонський арбітраж визнав ключові положення акціонерної угоди Укрнафти такими, що не підлягають виконанню.

"Зокрема, не підлягає виконанню частина статті 9 Акціонерної угоди, яка, серед іншого, передбачає, що 6 членів Наглядової ради Укрнафти обираються з числа кандидатів, запропонованих Нафтогазом, а Голова правління Укрнафти та інші 5 членів Наглядової ради Укрнафти – з числа кандидатів, запропонованих компаніями Ігоря Коломойського, які є міноритарними акціонерами Укрнафти", - повідомили тоді в Нафтогазі.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X