Арахамія запропонував розділити функції Фонду держмайна

20 грудня 2021, 11:50

За словами голови фракції Слуга народу Давида Арахамії, Фонд держмайна варто розділити на дві структури: створити агентство управління активами та агентство з продажу.

Глава парламентської фракції Слуга народу Давид Арахамія заявив, що функції Фонду держмайна України слід розділити. Про це він заявив в інтерв'ю Інтерфакс-Україна.

Відео дня

« У Фонді держмайна спочатку закладено конфлікт інтересів: його керівник здійснює дві функції – управління активами (здача в оренду) та їх продаж. З одного боку, він повинен продавати все, що можна продати і якнайшвидше. А це означає, що продавати дешевше. А з іншого боку, є активи, які приносять гарний прибуток від оренди. І якщо правильно працювати з орендарями, можна суттєво підвищити ці доходи», - заявив Арахамія.

Депутат вважає за потрібне розділити Фонд на агентство з управління активами держвласності та агентство з їхнього продажу. Він уточнив, що після поділу новостворені агенції стануть "великими державними рієлторами", які за допомогою інвестбанкірів будуть готувати об'єкти для продажу.

«У кожного з агенцій буде абсолютно чіткий показник ефективності. Якщо я керую активами, то показники моєї роботи — кошти від здачі в оренду, капіталізація активів, а якщо я продаю, то про мою ефективність говорять ціна продажу, її швидкість, кількість проданих об'єктів», — підсумував голова фракції.

Він додав, що за нинішньої структури Фонду держмайна домогтися оптимальної його роботи складно незалежно від того, хто керував відомством. Також Арахамія додав, що фракція проводить пошук нового кандидата на посаду голови ФДМ.

Нагадаємо, що голова Фонду держмайна Сенніченко оголосив про відставку 18 листопада. Він наголосив, що це рішення не пов'язане з продажем заводу Більшовик майже за стартовою ціною. Водночас за словами джерела НВ Бізнес, звільнення Сенніченка було пов'язане з невдоволенням президента Володимира Зеленського тим, що приватизація погано сприймається виборцями.

27 жовтня в Україні стартувала велика приватизація: ФДМ провів аукціон із продажу заводу Більшовик (АТ Перший київський машинобудівний завод). Він тривав лише 10 хвилин.

Як писав НВ Бізнес, багато інвесторів, що цікавилися Більшовиком, відмовилися від участі через потенційний конфлікт з компанією Агроміл Дистриб'юшн.

Крім того, 5 листопада Фонд держмайна в ході повторного аукціону продав транспортну компанію, яка обслуговує шахти Ріната Ахметова та Віталія Кропачова , у чотири рази дешевше, ніж двома місяцями раніше.

Сенніченка було призначено головою Фонду держмайна 19 вересня 2019 року. У 2016—2018 роках він обіймав посаду директора з управління нерухомим майном та інфраструктурою Укрпошти, у 2013—2016 роках був керуючим директором Jones Lang LaSalle в Україні, директором розвитку бізнесу компанії в СНД.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю
Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X