Apple закликала владу оцінити наслідки її конфлікту з ФБР з приводу конфіденційності

23 лютого 2016, 02:17
На тлі суперечки з ФБР про допомогу у зломі смартфона підозрюваного в тероризмі компанія Саїда Фарука Apple закликала владу США до створення урядової чи експертної комісії, яка розглянула б питання впливу такого кроку на національну безпеку і особистих свобод, а також оцінила б його наслідки

Як йдеться в офіційній заяві компанії, вона охоче візьме участь в створенні подібних груп, передає РБК.

"Ми вважаємо, що кращим рішенням для уряду буде, як запропонували деякі члени конгресу, створити комісію або іншу експертну групу з питань розвідки, технологій і громадянських свобод, щоб обговорити наслідки (суперечки Apple з ФБР) для правоохоронних органів, національної безпеки, конфіденційності та свободи особистості", - йдеться в повідомленні Apple.

Відео дня

Як повідомлялося, раніше засновник Facebook Марк Цукерберг підтримав компанію Apple, яка відмовилася допомогти ФБР зламувати iPhone Саїда Фарука, відомого також як "стрілець з Бернардіно",

Нагадаємо, суд у США ухвалив, що Apple повинна надати технічну допомогу ФБР, яке просило доступ до iPhone Фарука.

Тім Кук у відповідь заявив, що компанія не може надати таку допомогу, тому що уряд по суті просить зламати систему захисту клієнтів, робота над якою йшла десятиліттями.


Саїд Фарук і його дружина Ташфин Малік 3 грудня 2015 року вбили 14 беззбройних людей і поранили ще більше двох десятків. Вони намагалися втекти, але були вбиті під час перестрілки з поліцією.

Як розповіли у ФБР, подружжя було послідовниками ідей радикального ісламу. Стрілянину в Сан-Бернардіно в бюро назвали найбільшим терактом в США після 11 вересня 2001 року.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X