Apple веде переговори з Hyundai про спільне виробництво електромобілів

11 січня 2021, 11:03

Американська компанія Apple веде переговори з південнокорейською компанією Hyundai Motor про спільне виробництво безпілотних електромобілів.

Про це Hyundai повідомила каналу CNBC, коментуючи інформацію газети Korea Economic Daily, що Apple запропонувала південнокорейській автомобілебудівній компанії укласти угоду, яка передбачатиме як виробництво електромобілів, так і розробку акумуляторів. За даними Korea Economic Daily, Hyundai вивчає пропозицію Apple. Видання повідомило також, що автомобіль може бути випущений в 2027 році.

Відео дня

У південнокорейській компанії у відповідь заявили, що «Apple веде переговори з багатьма світовими автовиробниками, включаючи Hyundai Motor».

«Оскільки переговори знаходяться на початковій стадії, нічого ще не вирішено», - заявив представник Hyundai Motor.

В Apple відмовилися це коментувати. Пізніше Hyundai випустила оновлене заяву, прибравши згадку про Apple.

Газета Korea IT News повідомила в неділю, 10 січня, що Hyundai і Apple планують підписати угоду про партнерство до березня і почати виробництво приблизно в 2024 році в США, пише Reuters.

У першій версії статті йшлося, що планується або виробляти автомобілі на заводі Kia Motors (входить до групи компаній Hyundai Motor Group) в штаті Джорджія, або спільно інвестувати в новий завод в Сполучених Штатах для виробництва 100 тисяч автомобілів приблизно в 2024 році. Якщо рішення про будівництво заводу буде прийнято, він зможе випускати 400 тисяч автомобілів на рік. Пізніше стаття Korea IT News була оновлена. З неї прибрали більшість деталей.

У понеділок вранці акції Hyundai Motor подорожчали на 14,6%.

Агентство Reuters повідомляло в грудні 2020 року, що Apple розраховує випустити власний безпілотний автомобіль в 2024 році. Компанія працює над створенням автомобіля з 2014 року в рамках проекту Titan. Apple планує розробити нову конструкцію акумулятора, що допоможе «радикально» знизити вартість батарей і збільшити запас ходу автомобіля, написало агентство.

Показати ще новини
Радіо НВ
X