Apple активізувала роботу над конкурентом пошукача Google — FT

28 жовтня 2020, 10:13

Американська компанія Apple активізувала роботу над створенням власного пошукового сервісу, який може стати конкурентом пошукача Google.

Про це пише Financial Times з посиланням на джерела.

Остання версія операційної системи Apple iOS 14 дозволяє шукати інформацію в інтернеті в обхід Google: Apple почала показувати власні пошукові результати і давати прямі посилання на сайти, коли користувачі вводять запити в пошук на головному екрані смартфона.

Відео дня

За словами співрозмовників видання, нова функція «знаменує собою важливий прорив Apple у власних розробках» і може стати основою для більш серйозної атаки на Google. Хоча Apple зазвичай нічого не повідомляє про свої внутрішні проекти, нова функція свідчить про те, що компанія працює над створенням конкурента пошуковику Google.

Два з половиною роки тому Apple переманила з Google Джона Джаннандреа, який керував пошуковим напрямом Google. В Apple він прийшов, щоб займатися розвитком технологій штучного інтелекту і віртуального помічника Siri.

Якщо Apple створить власний пошуковик, у компанії буде альтернатива на випадок, якщо регулятори заблокують її прибуткове партнерство з Google. Минулого тижня Міністерство юстиції США подало позовну заяву проти Google в Федеральний суд у Вашингтоні, звинувативши компанію у зловживанні своїм становищем на ринку інтернет-пошуку і реклами. У позові стверджується, що для цього компанія використовує мережу ексклюзивних ділових угод. Google платить мільярди доларів виробникам смартфонів, операторам зв'язку і розробникам, щоб пошуковик компанії був встановлений в якості пошукача за замовчуванням. Зокрема, Apple щороку отримує за це мільярди доларів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X