Apple, Adidas, Nike та Puma. На митниці розповіли про ввезення в Україну контрафактних товарів

20 серпня 2018, 12:09
1572
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Apple, Adidas, Nike та Puma. На митниці розповіли про ввезення в Україну контрафактних товарів - фото

Українська компанія намагалася ввезти 417 навушників із Китаю, на яких неправомірно використовувалося зображення і логотип Apple

За 7 місяців 2018 року (січень-липень) українські митні органи здійснили майже 4,2 тис. випадків призупинення митного оформлення товарів за підозрою в порушенні прав інтелектуальної власності.

Про це повідомила прес-служба Державної фіскальної служби України.

За зазначений період було порушено 7 справ про порушення митних правил за фактами ввезення та вивезення товарів, які включені до митного реєстру об’єктів права інтелектуальної власності, на загальну суму майже 1,4 млн грн. Усього, станом на 1 серпня поточного року, до митного реєстру об'єктів інтелектуальної власності за заявами правовласників внесені 3 818 об'єктів, з них 206 - з початку 2018 року.

Під захист прав інтелектуальної власності підпадають об’єкти авторського права і суміжних прав, винаходи, корисні моделі, промислові зразки, торговельні марки, географічні зазначення (зазначення походження товарів) і сорти рослин.

Наприклад, Одеською митницею було виявлено кілька випадків ввезення партії товарів із порушенням прав інтелектуальної власності.

У першому випадку було виявлено 4,4 тис. пар кросівок з позначеннями, що схожі на знаки Adidas, Nike і Puma. Контрафактну продукцію намагалася ввезти з Китаю одна з українських компаній. Під час здійснення митного контролю та оформлення товару було встановлено, що товар переміщується з порушенням прав інтелектуальної власності. Митне оформлення було призупинено та справу направлено до суду. За рішенням суду було підтверджено, що товар переміщувався з порушенням прав інтелектуальної власності, тому його було конфісковано. Загальна сума конфіскованого товару становила понад 1 млн грн. Також за рішенням суду було накладено штраф у розмірі 17 тис. грн.

У другому випадку одним з українських приватних підприємств була здійснена спроба ввезення 417 навушників з Китаю, на яких неправомірно використовувалося зображення і логотип Apple, який включено до митного реєстру об'єктів інтелектуальної власності. Представника правовласника було повідомлено про факт виявлення товару та встановлено, що зображення і логотип використовувалися без його дозволу. Було складено протокол про порушення митних правил та матеріали справи направлені до суду. За рішенням суду товар на загальну суму 104,2 тис. грн було конфісковано, на порушника накладено штраф у розмірі 17 тис. грн.

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською

ТОП 3

Компанії/Ринки

24 березня, 09:00

thumb img
Відчиняйте, їжа! Скільки заробляють кур'єри Uber Eats і Glovo і хто найчастіше користується послугами доставки
10175
Фінанси

Вчора, 09:30

thumb img
Що з курсом. Хто зупинив девальвацію гривні і який прогноз після виборів
7139
Компанії/Ринки

Вчора, 19:56

thumb img
Ахметов виграв суд у держави і залишив собі Укртелеком
2944

Головне

Економіка

Вчора, 09:00

thumb img
Зеленський слабко орієнтується в політиці. Це дуже ризиковано – Томаш Фіала
Політика

Вчора, 22:33

thumb img
В 1+1 назвали позов Порошенка тиском на "незалежні ЗМІ"
Політика

Вчора, 11:00

thumb img
Перевірка Зе. Наскільки правдиві заяви Володимира Зеленського - аналіз