«Антошка» виводить легендарний Hamleys на ринок України

7 грудня 2017, 14:10
Новини компаній

У першій половині грудня в трьох супермаркетах дитячих товарів «Антошка» відкриються корнери легендарного Hamleys

Як відбувались переговори про його виведення в Україну, про нові формати магазинів, про фактори успіху в роздрібі та плани ритейлера на 2018 рік розповідає керівник мережі «Антошка» Олексій Погорєлов.

Відео дня

Чому саме Hamleys — що це за бренд?

Hamleys — це культовий роздрібний бренд в світі іграшок. Заснований в 1760 році в Англії Вільямом Хемлі, Hamleys став першим магазином іграшки в світі. Початкова мрія засновника — створити кращий магазин іграшок, магазин, де у дитини буде усмішка до вух, магазин, як частина життя поколінь — увінчалася колосальним успіхом. У 1981 році Hamleys відкриває найбільший магазин іграшки в світі на Regent street, який і сьогодні були на тому ж самому місці і є однією з основних визначних пам'яток Лондона. Hamleys має величезну кількість нагород, є офіційним постачальником іграшки двору Її Величності, підтвердивши цей статус двічі в своїй історії. Сьогодні Hamleys — це 140 магазинів в 24 країнах, з планом бути мережею в 500 магазинів до 2020 року.

— Як відбувались переговори щодо його виходу в Україну?

Це була наша ініціатива — вивести Hamleys в Україні. Сьогодні «Антошка» — це флагман дитячого сегмента ритейлу в Україні, а Hamleys — найкращий магазин іграшки в світі. Наша синергія очевидна.

— Коли і де чекати Hamleys в магазинах «Антошка»?

— Уже в грудні 2017 року ми запускаємо невеликі корнери в 3-х магазинах Києва, Одеси і Дніпра. У 2018 році повноцінний запуск корнерів Hamleys у всій мережі магазинів Антошка, в яких наші клієнти зможуть купити іграшки Hamleys.

— Яким був 2017 рік для мережі Антошка? Які зміни відбулися в мережі?

— Ми задоволені своїми показниками поточного року. Наші прирости рік від року значно випереджають динаміку ринку в усіх основних сегментах бізнесу «Антошки»: іграшка, дитяче харчування та гігієна, дитячі меблі та аксесуари, дитячий одяг. Наш основний фокус цього року був на поточній операційній ефективності та розробці оптимального формату магазину «Антошка». Партнерство з Hamleys — частина нашого стратегічного фокусу цього року.

— Компанія постійно шукає нові формати. Чи прижився «люмерський стиль»? Яких результатів вдалося досягти?

— Цього року ми тестували кілька форматів «Антошки», шукали ідеальну комбінацію товарної пропозиції, сервісу і стилю для отримання відмінного купівельного досвіду. Ми багато експериментували з асортиментною матрицею, обслуговуванням, оформленням торгового залу. У партнерстві з IDNT — провідною дизайн-студією на ритейл-ринку України — ми запозичили найкращий ритейл досвід побудови торгового залу. В результаті ми отримали «ідеальний» магазин «Антошка», який розташований в Одесі, в ТРЦ City Center. І покупець оцінив наші зусилля — трафік істотно зріс.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

А різнокольорові Люмер стали невід'ємною частиною нашого формату, адже це герої дитячої радості і сміху, герої «Антошки».

— Як ви оцінюєте зміни на ринку ритейлу за останні три роки? Які завдання ставитиме ринок?

— Динаміка ритейл-ринку безпосередньо відображає динаміку економіки країни. Якщо економіка не зростає, реальні доходи населення і купівельна спроможність в стагнації — не варто очікувати від ритейл-ринку суттєвої позитивної динаміки. В таких умовах конкуренція посилюється, але це дає можливість з'являтися цікавим і динамічним проектам. Я багато спілкуюся з колегами в Європейському ритейлі, і можу впевнено сказати, що динаміка і формати низки наших роздрібних мереж викликають повагу і сигналізують про зрілість вітчизняного ритейлу. Саме за такими мережами майбутнє нашого ринку.

— Який напрям розвитку ритейлу ви визначили б як успішний?

— Знаєте, непорушне правило ритейлу полягає в тому, що успіх магазину визначають три фактори: локація, локація і локація. Обрана нами концепція омніканальності дозволяє бути максимально близькими до покупця, економити його гроші і час, давати більше, ніж просто товар. В нашій мережі ми спостерігаємо відмінну динаміку, як в окремо розташованих магазинах, так і в «Антошках» в рамках успішних ТЦ. 80% мережі показує дуже схожу торговельну динаміку.

— У чому, на вашу думку, головна проблема українських ритейлерів? Торгово-розважальних центрів?

— Якщо з усієї купи проблем виділити одну головну, то я б назвав відсутність тривалої стратегії. Така ж проблема у ТРЦ — мало які оператори мають концепцію свого розвитку на декілька років вперед, на підставі якої вибирають групу орендарів за запитом покупця. А ті ритейлери і ТРЦ, які успішно відповідають на ці питання, вже сьогодні отримують основний купівельний потік, демонструють випереджальну ринок динаміку.

— І, звісно, про дитячі іграшки: які тренди ви сьогодні виділите?

— Я б виділив два основні тренди.

  • Іграшка стає все більш технологічною та інтерактивною. З іграшкою сьогодні можна поговорити, спланувати разом день, зробити разом уроки, погодувати, поміняти підгузник і разом лягти спати. Іграшки Hamleys одночасно літають, плавають, світяться і відтворюють музику. Фломастери Hamleys набувають того кольору, який захоче дитина.
  • Якщо раніше трійка світових виробників — LEGO, Hasbro і Mattel — диктували ринок іграшки, то зараз відбувається зсув на користь брендів другого ешелону і власних торгових марок. У Hamleys 50% продажів припадає на іграшку власного виробництва, розроблену in-house в R&D центрі в Гонконзі.

Довідка:

На сьогодні мережа «Антошка» налічує 41 магазин в 18 містах і стрімко розвиває онлайн-напрям — інтернет-магазин antoshka.ua. «Антошка» — це весь спектр дитячих товарів, нова якість обслуговування, новий емоційний досвід для Клієнта. Ювілейний, 20-й, для мережі 2017 рік став дуже важливим — як з точки зору реформування магазинів, так і активного впровадження стратегії омніканальний. Компанія працює над побудовою оптимального формату, максимально комфортного для відвідування всією сім'єю. Невід'ємною частиною нового магазину «Антошка» стали різнокольорові фантазійні герої Люмери - казкові символи дитячої радості і сміху.

Показати ще новини
Радіо НВ
X