Антонов оскаржить рішення московського суду про штраф на користь Міноборони РФ

22 листопада 2016, 14:59
Державне підприємство Антонов готує оскарження на рішення Арбітражного суду Москви про стягнення 180,3 млн рублів (близько $2,76 млн - НВ Бізнес) неустойки на користь Міністерства оборони РФ

Про це повідомила прес-служба ДП, передає Інтерфакс-Україна.

В Антонові уточнили, що рішення суду стосується реалізованого в минулому Україною і Росією проекту створення військово-транспортного літака Ан-70.

Відео дня

"Міністерство оборони РФ звернулося в Арбітражний суд міста Москва з позовом до ДП Антонов про стягнення 753,3 млн рублів неустойки за прострочення виконання зобов'язань по проведенню дослідно-конструкторських робіт зі створення військово-транспортного літака Ан-70", - пояснили в держпідприємстві.

18 листопада 2016 року була оголошена резолютивна частина рішення суду, згідно з якою позов задоволено частково, в розмірі 180,3 млн рублів.

При цьому в Антонові додали, що додаткові коментарі можуть бути надані лише після отримання ДП Антонов повного тексту рішення суду.

Реалізація програми створення оперативно-тактичного військово-транспортного літака короткого зльоту і посадки Ан-70 велася РФ і Україною на підставі міжурядових угод від 1993 року та 1999 року. Держзамовниками літака виступили міністерства оборони РФ і України.

РФ у заключному етапі державних випробувань літака (проходив після проведення модернізації, вересень 2012 - березень 2014) участі не брала, хоча Ан-70 і входив раніше в ГПВ РФ до 2020 року, а державний оборонне замовлення (ГОЗ) на Ан-70 повинен був скласти 60 машин. Міноборони РФ в 2006 році вперше офіційно заявило про вихід з програми Ан-70, мотивуючи це тим, що основним російським літаком військово-транспортної авіації (ВТА) є Іл-76. У квітні 2014 року керівництво РФ озвучив плани по внесенню коректив у ДОЗ і плани з розвитку ОПК в рамках реалізації завдань з імпортозаміщення в ряді галузей країни промкомплекса

В січні 2015 року Ан-70 прийнятий на озброєння Збройних Сил України.

Нагадаємо, що Арбітражний суд Москви 18 листопада вирішив стягнути з українського державного підприємства Антонов на користь Міноборони РФ 180,3 млн рублів (близько $2,76 млн) неустойки.

Показати ще новини
Радіо НВ
X