Антимонопольний комітет дозволив Ахметову купити Дніпровський коксохім

19 квітня 2019, 11:20

Метінвест отримав дозвіл на придбання Дніпровського коксохімічного заводу

Антимонопольний комітет України дав згоду Metinvest BV, материнській компанії групи Метінвест, що належить бізнесменові Рінату Ахметову, на придбання ПрАТ Дніпровський коксохімічний завод (ДКХЗ, раніше - Євраз-Дніпродзержинський КХЗ, Кам'янське, раніше - Дніпродзержинськ, Дніпропетровської обл.). Як повідомляє Інтерфакс-Україна, відповідне рішення прийнято на засіданні комітету 18 квітня.

Відео дня

"Угода схвалена з додатковими зобов'язаннями компанії на тривалий період. Зобов'язання будуть офіційно оприлюднені", - заявив прес-секретар АМКУ Олексій Ткачук.

У вересні 2017 року АМКУ офіційно оголосив про збір інформації щодо концентрації на ринках коксу і коксохімічної продукції в рамках процесу прийняття рішення про надання згоди або відмови Metinvest BV на придбання ДКХЗ.

Раніше група Метінвест отримала ряд дозволів антимонопольних органів інших країн на придбання даного підприємства, однак про завершення угоди офіційно не повідомлялося, переведення заводу в групу не підтверджене.

АМКУ також раніше повідомляв, що під час аналізу матеріалів справи комітетом було виявлено, що ця концентрація може призвести до монополізації і суттєвого обмеження конкуренції на певних ринках коксохімічної продукції. У свою чергу компанія відповідно до ст. 31 закону про захист економічної конкуренції заявила про готовність взяти на себе ряд зобов'язань, які усувають потенційний негативний вплив концентрації на конкуренцію, що дозволить комітету прийняти рішення з даного питання.

У прес-релізі АМКУ раніше містився перелік пропозицій групи Метінвест, серед яких - зобов'язання протягом трьох років, при наявності попиту з боку суб'єктів господарювання, які пов'язані відносинами контролю з учасниками концентрації, забезпечити реалізацію за ринковими цінами не менше 70% коксу ДКХЗ, не менше 50% коксового горіха, коксової дрібниці і кам'яновугільного масла підприємства в інтересах таких суб'єктів господарювання.

Метінвест також готовий протягом трьох років, один раз на рік, надавати АМКУ інформацію про постачання коксу, коксового горіха, коксової дрібниці і кам'яновугільного масла ДКХЗ із зазначенням споживачів.

Євраз-Дніпродзержинський коксохімічний завод на зборах акціонерів 18 вересня 2017 року змінив назву на Дніпровський коксохімічний завод і перетворився з публічного в приватне акціонерне товариство.

Станом на третій квартал 2018 року, компаніям Salurex Limited, Мisandaiko Holdings Ltd. (обидві - Кіпр) і Altana Limited (Британські Віргінські о-ви) належить по 23,63% статутного капіталу ДКХЗ, компанії Мastinto Trading Ltd. (Кіпр) - 23,63%. Статутний капітал компанії становить 170,58 млн грн.

Метінвест - найбільший гірничо-металургійний холдинг України. Підприємства групи знаходяться, в основному, в Донецькій, Луганській, Запорізькій і Дніпропетровській областях. Основними акціонерами Метінвесту є група СКМ Ріната Ахметова (71,25%) і Смарт-холдинг Вадима Новинського (23,75%), які спільно керують компанією.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Раніше повідомлялося, що за 2018 рік статки Ріната Ахметова зросли на $500 млн і досягли $6 млрд.

Показати ще новини
Радіо NV
X