Антимонопольний комітет заборонив оператору ГТС вимагати особисті дані побутових споживачів

21 вересня 2018, 09:35

Антимонопольний комітет (АМКУ) рекомендував оператору газотранспортної системи компанії Укртрансгаз припинити порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді вимоги надання персональних даних побутових споживачів.

Про це йдеться в повідомленні АМКУ.

"20 вересня на засіданні Антимонопольного комітету були надані рекомендації Укртрансгазу про... приведення форми місячної номінації/реномінаціі замовника послуг з транспортування та додатків до неї у відповідність до вимог чинного законодавства України", - йдеться в повідомленні.

Відео дня

Зазначається, що 16 травня 2018 року на офіційному сайті Укртрансгазу були розміщені нові форми місячної номінації/реномінаціі замовника послуг з транспортування природного газу, при цьому дані форми подачі номінацій містили розділи для заповнення персональних даних споживачів, які не визначені вимогами Кодексу ГТС, зокрема особисті персональні дані побутових споживачів, а саме: прізвище, ім'я, по батькові, адреса проживання, індивідуальний податковий номер тощо.

"Таким чином, Укртрансгазом були встановлені вимоги щодо подачі номінацій, які неможливо виконати без порушення норм чинного законодавства. Неподання номінацій за вказаними формами може привести до припинення газопостачання побутових споживачів або до додаткових необґрунтованих фінансових витрат суб'єктів господарювання, як це передбачено Кодексом ГТС", - зазначає АМКУ.

На думку відомства, такі дії Укртрансгазу можуть призвести до недопущення, усунення чи обмеження конкуренції або ущемлення інтересів суб'єктів господарювання чи споживачів, які були б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку.

АМКУ також почав розгляд справи за ознаками зловживання Укртрансгазом монопольним (домінуючим) становищем.


Укртрансгаз, 100% якого належить Нафтогазу України, експлуатує систему магістральних газопроводів і 12 підземних сховищ газу країни загальною ємністю 31 млрд куб. м.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X