Антимонопольний комітет оштрафував Укрспирт на 33 млн гривень

20 грудня 2018, 18:09

20 грудня Антимонопольний комітет України оштрафував держпідприємство Укрспирт на 33 млн грн за зловживання монопольним становищем.

Про це повідомив на своїй сторінці у Fecebook голова АМКУ Юрій Терентьєв.

Згідно з повідомленням Тереньєва, АМКУ з'ясував, що Укрспирт встановлював для покупців різні ціни на спирт етиловий ректифікований без об’єктивно виправданих причин.

Відео дня

Зокрема, аналіз показав, що ціна, встановлена Укрспиртом, не залежала від обсягів закупівлі спирту за інших однакових умов договорів. АМКУ дійшов висновку, що Укрспирт безсистемно та непрозоро встановлював умови надання знижки та безпідставно скасовував окремі умови надання знижки для окремих покупців. Також держпідприємство знижувало та встановлювало ціни у різних розмірах в різні періоди.

Згідно з висновком Антимонопольного комітету, такі дії Укрспирту можуть призвести до обмеження конкуренції та завдають шкоди інтересам покупців, що було б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку (частина перша статті 13 Закону України Про захист економічної конкуренції).

Нагадаємо, 24 травня суд заарештував усі банківські рахунки Укрспирту в рамках виконавчого провадження про стягнення з нього 187 млн грн, обумовлених неузгодженими податковими нарахуваннями 2012-2014 років.

У відповідь Укрспирт подав до суду. Компанія наголошувала, що неправомірно нарахована сума стягнення значно перевищує залишкову вартість активів підприємства (135 млн грн).

На початку жовтня Верховний Суд скасував стягнення на користь Державної фіскальної служби санкцій з Укрспирту в розмірі 173,7 млн грн.

Крім того, раніше Верховний Суд також визнав протиправним і скасував рішення про застосування фінансових санкцій на загальну суму 65,1 млн грн.


Державне підприємство Укрспирт - найбільший виробник спирту та спиртовмісної продукції в Україні. Його загальна виробнича потужність становить понад 30 млн декалітрів на рік. Усього до ДП входить 41 виробничий майданчик.

У 2017 році Укрспирт скоротив чистий прибуток у 8 разів, до 12,1 млн грн.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X