Антимонопольний комітет оштрафував французьку фармкомпанію на мільйони гривень

3 жовтня 2016, 14:57
Антимонопольний комітет України (АМКУ) оштрафував фармацевтичну французьку копанню Серв'є Україна та її українських дистриб'юторів на 3,627 млн гривень за завищення вартості лікарських препаратів в 2011-2012 роках, передає Інтерфакс-Україна.

Відзначається, що Серв'є Україна оштрафована на 1,659 млн гривень, а її дистриб'ютор, українсько-естонське спільне підприємство Оптіма-Фарм, Лтд. - на 179 тис. гривень за узгоджені антиконкурентні дії по встановленню контролю над ринками лікарських препаратів.

Відео дня

Також АМКУ оштрафував українських дистриб'юторів компанії Серв'є Україна - БаДМ – на 902,6 тис. гривень, А'СТА – на 423,5 тис. гривень, Альба Україна – на 399,9 тис. гривень, і Людмила-Фарм – 25,7 тис. гривень за антиконкурентні дії у сфері держзакупівель.

Нагадаємо, що Господарський суд міста Києва 1 серпня 2013 року задовольнив позов французької фармкомпанії Servier до громадської організації Союз споживачів медичних послуг, лікарських засобів та виробів медичного призначення (Союз). Servier подала в суд на Союз з вимогою спростувати інформацію про препарат Престаріум, розміщену в публікаціях на сайті організації, в яких говорилося, що Servier реалізує в Україні препарат проти артеріальної гіпертензії, випущений на основі нової діючої речовини, що не пройшов клінічних випробувань, не маючи на нього необхідних документів. При цьому сам препарат сертифікований в Україні на основі іншого чинного речовини.

Тоді Servier вимагала видалити з сайту громадської організації зазначені публікації, принести вибачення, опублікувати спростування і відшкодувати моральну шкоду в розмірі 1 грн.

Раніше повідомлялося, що АМКУ оштрафував на загальну суму 1 млн 650 тис. 509 грн. кілька фармацевтичних компаній.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X