Антимонопольна служба Росії порушила справу проти Apple через ціни на iPhone

8 серпня 2016, 16:51
Федеральна антимонопольна служба порушила справу проти компанії Apple в Росії через координацію цін при продажу кількох моделей телефонів iPhone, повідомляє прес-служба відомства

Підставою для порушення справи стало звернення громадянина, який залишив скаргу, помітивши однакові ціни на телефони Apple серед шістнадцяти основних фірмам-посередників (ресселерів) на російському ринку.

Відео дня

Згідно з результатами проведеного розслідування ФАС, в Росії більшість реселерів встановили однакові ціни з моменту старту продажів на смартфони iPhone 6s і iPhone 6s Plus і утримували їх впродовж певного часу.

Також ФАС виявила збіг цін при продажу інших моделей телефонів Apple.

В результаті Антимонопольна служба звинуватила американську компанію у встановленні рекомендованих цін в якості обов'язкових і порушила справу за ч. 5 ст. 11 Закону РФ ПРО захист конкуренції.

Фігурантами справи ФАС стали: ТОВ Еппл Рус, Apple Holding B. V., Apple Sales Ireland, Apple International Operations, Apple Inc.

Якщо цінову змову все ж вдасться підтвердити, компанію зобов'яжуть заплатити штраф у розмірі від 1 до 15% від продажів смартфонів iPhone 6S і iPhone 6S Plus, проданих протягом 2015 року.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X