Антикорупційна прокуратура подала позов про розірвання договору з Фірташем

14 грудня 2016, 17:52
Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) подала до Господарського суду міста Києва позовну заяву з вимогою розірвати договір про створення Запорізького титано-магнієвого комбінату (ЗТМК)

Про це на своїй Facebook-сторінці повідомив глава САП Назар Холодницький.

"Встановлено, що в 2013 році на виконання постанови Кабінету міністрів України, за результатами проведеного конкурсу, Фондом держмайна з переможцем - офшорною компанією Tolexis Trading Limited (Кіпр), яка входить до групи компаній Group DF, з метою нібито залучення інвестицій укладено договір про заснування ТОВ ЗТМК", - пише він.

Відео дня

За його словами, згідно з досягнутими домовленостями, ФДМ у статутний капітал новозозданного суб'єкта переданий цілісний майновий комплекс комбінату, який раніше перебував в управлінні ДП ЗТМК.

Також Холодницький повідомив, що компанією Tolexis Trading Limited здійснено внесок у грошовій формі у сумі $110 млн, який мав виняткове цільове призначення, а саме для фінансування модернізації виробництва зі встановленими термінами протягом 2013 - I кварталу 2015 року.

"Незважаючи на те, що частка держави в ТОВ ЗТМК становить 51%), фактично підприємство було передане в управління наближеного до інвестора менеджменту, яким більшість із залучених інвестицій розтрачено на погашення раніше створених боргів ДП ЗТМК за енергоносії перед кредиторами, пов'язаними з DF Group", - заявив Холодницький.

За його словами, в подальшому ці кошти виведені з України шляхом перерахування на рахунки офшорних фірм.

"При цьому, на модернізацію виробництва, що було головною метою створення підприємства з недержавною частиною, фактично було спрямовано лише 20 млн гривень", - сказав він.

"Тому, враховуючи свідоме невиконання інвестором взятих на себе зобов'язань, Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою ініційовано розірвання вищевказаного договору про створення ТОВ ЗТМК і повернення комбінату повністю в сферу державного управління", - написав глава САП.

Він також нагадав, що 14 листопада в суд направлено обвинувальний висновок стосовно директора даного підприємства, яким здійснена розтрата зазначених інвестицій в сумі 492 млн гривень.

"Разом з тим, досудове розслідування з метою доведення провини всіх спільників обвинуваченого, а також встановлення кінцевих вигодонабувачів цих коштів триває", - уклав Холодницький.

Запорізький титано-магнієвий комбінат був створений в 2013 році державою в особі ФДМ (51% статутного капіталу) і Кіпрської компанією Tolexis Trading Limited (49%), яка належить Дмитру Фірташу.

Показати ще новини
Радіо NV
X