Дочірня компанія Alibaba може потрапити в «чорний список» США — Reuters

15 жовтня 2020, 12:00

Заснований Джеком Ма фінансовий і технологічний стартап Ant Group може потрапити в торговельний чорний список США до проведення IPO.

Держдепартамент США представив адміністрації Трампа пропозицію додати Фінтех-дочку Alibaba компанію Ant Group в торговий чорний список напередодні IPO. Про це пише Reuters з посиланням на два джерела, знайомі з ситуацією.

Відео дня

Ant Group належить популярний в Китаї сервіс для мобільних платежів Alipay.

За даними видання, цей крок прихильників жорсткої лінії у відносинах з Китаєм спрямований на те, щоб утримати американських інвесторів від участі в первинному публічному розміщенні акцій Ant. Очікується, що в ході подвійного лістингу в Шанхаї і Гонконзі дочка Alibaba може отримати від розміщення рекордні $ 35 млрд.

Незважаючи на те, що платіжний додаток Alipay в даний час недоступно для американських користувачів в США, в адміністрації Трампа побоюються, що китайський уряд може отримати доступ до конфіденційних банківських даних, що належить майбутнім користувачам США.

У Держдепартаменті не відповіли на запит агентства про коментарі. У Ant Group відмовилися від коментарів, проте в недавньому заяві для Reuters компанія підкреслила, що тільки 5% її бізнесу знаходиться за межами Китаю.

Про плани Ant Group провести подвійне IPO на біржах в Гонконгу та Шанхаї повідомлялося в липні цього року. Заснований Джеком Ма стартап не повідомляє дату розміщення. Як відзначає WSJ, подвійне IPO Ant Group може стати одним з найбільших в історії, оскільки компанії, як правило, продають не менше 10% -15% своїх акцій в ході первинного розміщення, пише газета.

Китайська компанія віддала перевагу майданчика в Шанхаї і Гонконзі розміщення на Нью-Йоркській біржі через посилюється напруженості у відносинах між США і Китаєм.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X