Примусова реорганізація. Ant Group Джека Ма стане фінансовою холдинговою компанією — центробанк КНР

12 квітня 2021, 15:56

Фінтех-стартап Ant Group буде реорганізовано в фінансову холдингову компанію. Це відновить шанси компанії на проведення IPO, але знизить її прибутковість і оцінку.

Дочірня компанія Alibaba фінтех-стартап Ant Group, буде реорганізовано в фінансову холдингову компанію. Про це передає Reuters з посиланням на рішення центробанку КНР.

«За наполяганням фінансових регуляторів, Ant розробив «всеосяжний і здійсненний план реструктуризації», - йдеться в заяві Народного банку Китаю.

Відео дня

Рішення про реорганізацію компанії Джека Ма було прийнято лише через два дні після того, як китайський регулятор наклав рекордний штраф в $ 2,7 млрд на іншу компанію мільярдера - Alibaba . Штраф на Alibaba був накладений у зв'язку з посиленням контролю над «платформної економікою».

У Ant Group підкреслили, що планують створити бізнес з надання персональної кредитної звітності і об'єднати два своїх флагманських підрозділу по кредитуванню в свою компанію по споживчому фінансуванню.

У Народному банку Китаю заявили, що в рамках «всеосяжного і досяжного плану реструктуризації» Ant розірве «неналежний» зв'язок між платіжним сервісом AliPay, бізнесом віртуальних кредитних карт Jiebei і підрозділом споживчого кредитування Huabei.

Також Народний банк Китаю попросив Ant порушити свою «монополію на інформацію і строго дотримуватися вимог регулювання бізнесу кредитної інформації».

У китайському центробанку заявили, що попросили Ant контролювати свої кредитні ризики і ризики продуктів, а також контролювати ризик ліквідності своїх основних продуктових фондів і «активно знижувати» розмір свого величезного фонду грошового ринку Yu'eBao.

У державній газеті Economic Daily відзначили, що ці заходи «є прикладом» фінансового регулювання платформної економіки.

Нагадаємо, що восени минулого року влада Китаю зірвали IPO його Фінтех-стартапу Ant Group , яке могло стати рекордним. За даними WSJ, зрив IPO ініціював особисто лідер КНР Сі Цзіньпін .

Після зриву IPO Джек Ма кілька місяців не з'являвся на публіці. У лютому цього року китайська державна газета викреслила Джека Ма зі списку головних бізнесменів країни .

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X