Англія може стягнути з України $144 мільйони на користь Росії

13 вересня 2017, 16:12
Високий суд Англії та Уельсу (High Court of Justice of England and Wales) визнав можливим виконання на території Великобританії рішення міжнародного арбітражу з виплати Україною $144 млн на користь російської Татнафти

Про це повідомляється в проспекті євробондів України, передає агентство Інтерфакс-Україна.

Україна отримала інформацію про таке рішення Високого суду Англії 25 липня 2017 року, на його оскарження відведено 22 дні.

Відео дня

Татнафта почала арбітражний розгляд проти України у 2008 році відповідно до російсько-української угоди про заохочення і взаємний захист інвестицій через ситуацію навколо Укртатнафти.

Укртатнафта створена відповідно до указів президентів України і Татарстану в 1994 році на базі Кременчуцького НПЗ. Раніше 18,296% акцій Укртатнафти належало структурам, близьким до Татнафти, міністерство майна Татарстану володіло 28,7788% акцій, ще 8,6% акцій належало безпосередньо Татнафти. Однак в результаті судових розглядів в Україні частка татарстанських акціонерів в НПЗ була практично обнулена, а на підприємстві з'явилися нові акціонери, близькі до групи Приват українських олігархів Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова.

У 2014 році арбітраж виніс рішення на користь Татнафти і зобов'язав Україну виплатити російській компанії компенсацію в розмірі $112 млн, а також відсотки. У тому ж році Україна ініціювала провадження в Апеляційному суді Парижа з метою скасування цих двох арбітражних рішень, заявивши, що склад арбітражу не володів компетенцією для розгляду спору, а один з арбітрів не відповідав вимогам незалежності та неупередженості. Апеляційний суд Парижа в кінці 2016 року залишила в силі два арбітражних рішення, що зобов'язують Україну виплатити Татнафті $112 млн, а також відсотки.

У квітні 2017 року російська Татнафта подала до судів Москви і Лондона позови проти України на $144 млн.

27 липня московський суд відмовився прийняти заяву Татнафти про приведення у виконання рішення іноземного суду про стягнення з України про виплату компенсації в рамках справи Укртатнафти.

У серпні Арбітражний суд Московського округу скасував рішення Арбітражного суду Москви про припинення провадження про стягнення з Міністерства юстиції України $144 млн компенсації в рахунок втрати компанією Татнафта частки в Укртатнафті.

Показати ще новини
Радіо NV
X