Компанія Веревського судиться з Фондом гарантування через активи на 5 млрд грн

14 серпня 2019, 13:45

Компанія Андрія Веревського оскаржує рішення ФГВФО про скасування результатів аукціону з продажу пулу активів Дельта Банку в Одеській області

Фінансова компанія Скай засновника і співвласника компанії Кернел Андрія Веревського подала до Господарського суду Києва позов до Дельта Банку та Фонду гарантування вкладів, в якому просить скасувати рішення Фонду про скасування результатів аукціону з продажу пулу активів Дельта Банку на 4,9 млрд грн. Про це повідомляє Finbalance.

Відео дня

Також ФК Скай просить визнати укладений із Дельта Банком договір поступки прав вимог, які були реалізовані на відповідному аукціоні.

За даними держреєстру, кінцевим бенефіціаром ФК Скай є Андрій Веревський.

Як повідомлялося, ФК Скай стала переможцем аукціону з продажу пулу активів Дельта Банку на 4,9 млрд грн, який відбувся 7 червня 2019 року, запропонувавши за нього 182,5 млн грн (дисконт склав 96%). У березні поточного року компанія вже перемагала на аукціоні ФГВФО (з пропозицією 906 млн грн), на якому продавалися ці ж активи Дельта Банку. Однак відповідну угоду було заблоковано судом на вимогу третьої особи.

ФГВФО повідомляв, що деякі активи з зазначеного пулу знаходяться в заставі НБУ і Укрексімбанку. 8 липня 2019 року НБУ скасував своє рішення про погодження реалізації зазначеного пулу активів.

«Проведений аукціон відбувся з наявністю обставин і можливих маніпуляцій з боку покупця, які могли вплинути на результат торгів і реалізації майна за заниженою вартістю», - відзначили в НБУ.

9 липня 2019 року ФГВФО прийняв рішення про скасування результатів торгів, проведених 7 червня. Фонд зазначив, що керувався при цьому рішенням правління НБУ.

У забезпеченні по кредитах знаходяться об'єкти по переробці сільськогосподарської продукції, які розташовані в Одеській області, в т.ч.:

- 39 тис. кв. м промислової нерухомості;

- діючий олійножировий виробничий комплекс з обладнанням, з доступом до залізничної колії і морського транспортного порту;

- 5,43 га земель із цільовим призначенням для розміщення олійножирового комбінату (передбачалося будівництво морського зерноперевантажувального комплексу та двостороннього пірсу);

- діючий олійножировий комбінат з виробництва маргарину, кулінарних і кондитерських жирів, соняшникової олії та майонезу (розташований поруч із залізничними коліями на 5,34 га промислових земель).

За даними ФГВФО, відповідні кредити були видані Дельта Банком для компаній: Іллічівський зерновий порт, Одеський олійножировий комбінат, Іллічівська зернова компанія, Стройбуд Іллічівськ.

Показати ще новини
Радіо НВ
X