Укртрансгаз отримав майже 4 млрд грн за корпоративні права в Операторі ГТС

10 грудня 2020, 16:24

Магістральні газопроводи України провели перший платіж за корпоративні права в статутному капіталі Оператора ГТС.

АТ Укртрансгаз отримало перший платіж 3,85 млрд грн за корпоративні права в статутному капіталі ТОВ Оператор ГТС від АТ Магістральні газопроводи України. Про це пише Інтерфакс-Україна з посиланням на пресслужбу УТГ.

Відео дня

У компанії уточнили, що платіж здійснено в рамках виконання договірних зобов'язань, взятих на себе сторонами в рамках процесу по анбандлінгу Нафтогазу (Відокремлення від компанії діяльності з транспортування природного газу).

У фінансовому звіті Нафтогазу зазначалося, що договір купівлі-продажу частки в ОГТСУ передбачає отримання групою початкового фінансового внеску в розмірі 3,871 млрд грн. Також домовленість передбачає регулярні змінні платежі протягом 15 років на основі динамічної ціни, розрахованої за погодженою сторонами формулою.

На дату продажу ОГТСУ дебіторська заборгованість була визнана за вартістю 81,306 млрд грн. Крім того 1 січня 2020 року Укртрансгаз продав Оператору ГТС власний газ, необхідний для роботи системи, на суму в 4,53 млрд грн.

За підсумками січня-вересня 2020 року чистий прибуток Оператора ГТС склала 20,277 млрд грн, чистий дохід - 44,827 млрд грн.

Нагадаємо, що 31 жовтня 2019 року Верховна Рада прийняла «закон про анбандлінг». 15 листопада року президент Зеленський цей закон підписав. Також 15 листопада парламент прийняв законопроєкти, необхідні для початку повноцінної роботи Оператора ГТС.

У листопаді того ж року Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг схвалила попереднє рішення про сертифікацію Оператора газотранспортної системи України .

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X