АМКУ зобов'язав Укренерго скасувати тендер через дискримінацію учасників аукціону

18 січня 2018, 13:40

Антимонопольний комітет України (АМКУ) зобов'язав національну енергетичну компанію (НЕК) Укренерго скасувати тендер на будівництво підстанції 330 кВ Аквілон з заходами ЛЕП (Херсонська область) через дискримінаційний підход НЕК при виборі учасників аукціону.

Про це повідомила державний уповноважений регулятора Агия Загребельського на своїй Facebook-сторінці.

В АМКУ повідомляють про розгляд скарги компанії Егемен С.Р.О. (Чехія), яке вирішила оскаржити своє недопущення до аукціону.

Відео дня

Крім того, комітет встановив, що Укренерго правомірно не допустила чеську компанію через ненадання скаржником необхідних документів.

У той же час Егемен С.Р.О. звернула увагу на те, що компанію Київська енергетична будівельна компанія, яка не надала документів, що підтверджують свою відповідність кваліфікаційним критеріям, допустили до аукціону.

"З огляду на викладене, замовником був допущений дискримінаційний підхід при розгляді пропозицій учасників, який полягав у відхиленні пропозиції одних учасників і при цьому допущенні до аукціону пропозиції учасника, яке не відповідало вимогам документації і повинно було бути відхилено", - пише Загребельського.

У результаті АМКУ прийняв рішення, що зобов'язує замовника відмінити процедуру закупівлі.


Укренерго здійснює диспетчеризацію енергосистеми України і передає електроенергію від електростанцій до мереж енергопостачальних компаній.

Також на компанію покладено функції організатора аукціонів з доступу до перетину міждержавних ліній електропередачі для експорту електроенергії.


Нагадаємо, у жовтні 2017 року Укренерго оголосила тендер на будівництво підстанції 330 кВ Аквілон з заходами ЛЕП у районі населеного пункту Каланчак Херсонської області очікуваною вартістю 608,3 млн грн.

Показати ще новини
Радіо НВ
X