АМКУ запідозрив змову щодо зрідженого газу

13 жовтня 2017, 08:39
В Антимонопольному комітеті України заявили, що з огляду на стабільне зростання споживчого попиту на зріджений газ, не виключено вплив суб'єктивних факторів на ціноутворення, зокрема, внаслідок можливої координації конкурентної поведінки між учасниками ринку

Про це повідомив державний уповноважений комітету Валерій Полюхович повідомляє ЕП.

"Зараз комітет здійснює збір і аналіз доказів у справі за ознаками антиконкурентних узгоджених дій на ринку скрапленого газу, в тому числі шляхом проведення виїзних позапланових перевірок учасників ринку", - сказав Полюхович.

Відео дня

Він також додав, що імпортозалежність, недостатня розвиненість інфраструктури, тіньова реалізація і зростання кількості незаконних газових модулів безумовно впливають на цінову ситуацію на ринку автогазу.

Нагадаємо, що середні роздрібні ціни на скраплений вуглеводневий газ в Україні в період з 1 по 30 серпня зросли в 1,5 рази - з 10,92 грн/літр до 16,17 грн/літр. Втім, з вересня вартість скрапленого газу в українському роздробі почала знижуватися.

Головними причинами зростання цін на автогаз в Україні експерти називали дефіцит пропозиції на ринку, монополізацію ринку і проблеми у виробників.

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман назвав підвищення ціни на автогаз диверсією проти України.

Також у вересні АМКУ порушив справу за ознаками антиконкурентних узгоджених дій на ринку скрапленого газу.

Показати ще новини
Радіо NV
X