АМКУ запідозрив змову у тендері на реконструкцію Шулявського мосту

30 серпня 2018, 08:10

У Київському обласному територіальному відділенні Антимонопольного комітету України (АМКУ) відкрили справу за ознаками "антиконкурентних узгоджених дій" під час проведення тендеру на ремонт Шулявської транспортної розв'язки у Києві.

Про це повідомив голова Київського територіального відділення Антимонопольного комітету України Олексій Хмельницький, передає Радіо Свобода.

"Уже сьогодні можна говорити про наявність ознак порушення компаніями-переможцями тендеру ст. 6 закону Про захист економічної конкуренції. Ми бачимо в цій історії спотворення результатів тендеру в результаті антиконкурентних узгоджених дій, і саме тому відкриваємо справу", - сказав Хмельницький.

Відео дня

У відомстві звернули увагу на різницю між пропозиціями фіналістів тендера - Спецбуд-плюс і переможцем Північно-українським будівельним альянсом, що становить лише 1 тис. грн, а також на підроблений відгук-рекомендацію Спецбуд-плюс про успішне виконання схожого ремонту.

Водночас Хмельницький звернув увагу, що дві інші компанії через низку невідповідностей в документах до аукціону взагалі не допустили.

Крім того, в Антимонопольному комітеті виявили, що IP-адреси, з яких компанії-фіналісти конкурсу Спецбуд-плюс і Північно-український будівельний альянс виходили на аукціон, належать одному провайдеру і майже ідентичні.

Також в АМКУ встановили, що фірма Спецбуд-плюс надала переможцю безпроцентну поворотну фінансову допомогу в розмірі 5 млн грн з терміном повернення до 2023 року.

В АМКУ додали, що в разі прийняття рішення про змову між компаніями Спецбуд-плюс і Північно-український будівельний альянс під час тендеру на реконструкцію Шулявської розв'язки, фірми будуть оштрафовані до 10% від свого доходу за минулий рік.

Також на три роки їм забороняється брати участь у закупівлях. Однак скасувати цей тендер щодо Шулявської розв’язки рішення Антимонопольного комітету не може, додав Хмельницький.

Нагадаємо, переможцем тендеру на проведення реконструкції столичного Шулявського шляхопроводу на суму 600 млн грн стала компанія Північно-український будівельний альянс. До аукціону було допущено дві компанії.

Показати ще новини
Радіо NV
X