АМКУ відкрив справу проти тютюнового монополіста через змову з виробниками

6 лютого 2018, 19:08
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Антимонопольний комітет України (АМКУ) порушив справу проти компанії Тедіс Україна за ознаками антиконкурентних узгоджених дій з тютюновими виробниками.

Про це повідомив глава відомства Юрій Терентьєв, передає Інтерфакс-Україна.

"Після завершення розслідування щодо Тедіс як монополіста, це питання відносин компанії з дистриб'юторами, було порушено справу стосовно ознак антиконкурентних узгоджених дій виробників для створення такої монополії", - сказав він.

Відео дня

Крім того, Терентьєв додав, що у даний час АМКУ знаходиться на фінішній прямій, зокрема проаналізовані відносини підприємств-виробників з компанією Тедіс Україна, зібрана доказова база.

Досліджувані обставини стосуються 2011-2012 років, у зв'язку з чим виникли труднощі при проведенні розслідування. Терентьєв також зазначив, що останнє засідання в Апеляційному суді у справі Тедіс-Україна відбулося 1 лютого, а наступне призначено на 9 лютого.

В АМКУ бачать два варіанти, як встановити прозорість на цьому ринку, мова йде про розвиток конкуренції або моделі єдиного покупця за тим принципом, як працює енергоринок.

"Демонополізація цього ринку йде дуже повільно. У зв'язку з цим генпрокурор Юрій Луценко поставив питання про розслідування щодо компанії Тедіс", - зазначив голова АМКУ.

Нагадаємо, генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що 31 березня 2017 року понад тисячу оперативників з різних силових відомств проводили слідчі дії щодо компанії-дистриб'ютора тютюнових виробів Тедіс-Україна.

Також 31 березня стало відомо, що з самого ранку співробітники ГПУ проводять обшук в Антимонопольному комітеті України.

За словами співробітниці АМКУ Світлани Панаіотіді, слідчі дії проводяться у справі компанії Тедіс і за санкцією Печерського райсуду Києва.

Генеральна прокуратура звинувачує Антимонопольний комітет у сприянні монопольного становища Тедіс Україна на ринку дистрибуції тютюнових виробів.

12 квітня стало відомо, що Печерський районний суд наклав арешт на корпоративні права і засоби на рахунку дистрибуційної компанії Тедіс Україна у Приватбанку.

24 квітня генеральний прокурор Юрій Луценко повідомляв, що Тедіс Україна сплатила 300 млн гривень накладеного АМКУ штрафу.

У травні український тютюновий монополіст програв суд про скасування штрафу на півмільярда.

У січні 2018 року АМКУ оштрафував компанію Тедіс Україна на 82,6 тис. грн.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X