АМКУ закрив справу про завищені ціни на квитки Укрзалізниці

21 листопада 2018, 13:22

Антимонопольний комітет закрив справу про порушення Укрзалізницею конкурентного законодавства через завищення вартості залізничних перевезень.

Про це свідчить рішення Комітету від 8 листопада, пише видання Наші гроші.

Справа була пов’язана з можливим завищенням цін на квитки через включення в них вартість електроенергії, придбаної за цінами, вищими від оптових.

Відео дня

Проте комітет не знайшов підстав стверджувати, що протягом 2012-2014 років Укрзалізниця включала у тариф на перевезення пасажирів завищену вартість електричної енергії.

Зазначається, що компанія не мала можливості закупляти електроенергію напряму в держпідприємства Енергоринок. Тому Укрзалізниця платила за роздрібними цінами, купуючи електроенергію у приватних компаній.

Філії Укрзалізниці виступали споживачами електроенергії, а отже не могли придбавати її на оптовому ринку – це не передбачено законом.

Зазначається, що з 2015 року поставки електроенергії для Укрзалізниці йдуть через філію Енергозбут. Однак раніше потік електроенергії між Енергоринком та Укрзалізницею направлявся через пов’язані між собою приватні компанії.

Зокрема, цими приватниками були фірми Газенерго (Придніпровська, Південна, Львівська залізниці), Енерготраст (Одеська залізниця), Укренерготранзит (Донецька залізниця).

Ціни на електроенергію від приватників були вищими від цін на оптовому ринку. Як пише видання, за підрахунками МВС від літа 2015 року, вартість завищували в середньому на 22%, що дозволяло виводити із Укрзалізниці 324 млн грн щомісячно.


Укрзалізниця була перетворена в акціонерну компанію в грудні 2015 року. За підсумками 2017 року компанія отримала 100 млн грн прибутку.

До складу Укрзалізниці входять Донецька, Львівська, Одеська, Південна, Південно-Західна і Придніпровська залізниці, а також інші підприємства і організації єдиного виробничо-технологічного комплексу, що забезпечують перевезення вантажів і пасажирів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X