АМКУ вирішив перевірити рекламу lifecell

16 липня 2018, 15:23
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Антимонопольний комітет України (АМКУ) досліджує можливе порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції у вигляді поширення операторами мобільного зв'язку інформації, яка може ввести в оману, в рекламі власних послуг 4G і 3G інтернету.

Про це повідомили в прес-службі відомства.

Комітет, зокрема, вивчить правомірність застосування оператором мобільного зв'язку компанією lifecell в рекламі власних послуг 4G-інтернету позначення 4,5G.

Відео дня

Адже таке твердження може містити ознаки порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції, підкреслюють в АМКУ.

Крім цього, комітет розглядає справи про поширення операторами мобільного зв'язку в рекламі власних послуг 3G-інтернету інформації, яка може ввести в оману, що є порушенням ст. 15 закону Про захист від недобросовісної конкуренції.


lifecell – входить до трійки найбільших українських операторів мобільного зв'язку. Раніше компанія Астеліт змінила бренд life:) на lifecell. Після ребрендингу компанія змінила свою юридичну назву на Лайфселл для зручності ідентифікації оператора.

Турецька компанія Turkcell викупила 44,9% акцій нідерландської Euroasia Telecommunications Holding, яка володіла Астелітом, у компанії System Capital Management Ріната Ахметова. Тепер Turkcell володіє 100% акцій української Лайфселл.

У 2017 році lifecell отримав 503,6 млн грн чистого збитку в порівнянні з 928,3 млн грн чистого прибутку в 2016 році.


Нагадаємо, що 6 березня 2018 року відбувся тендер з продажу частот для 4G-зв'язку. Велика трійка українських операторів - Київстар, Vodafone і lifecell сумарно витратили 5,4 млрд грн за 6 лотів в діапазоні 1800 МГц. Найбільшим покупцем став Київстар, який витратив на три лоти 2,8 млрд грн, потім йде Vodafone - 1,8 млрд грн, а lifecell - 795 млн грн.

30 березня Vodafone запустив 4G-зв'язок в діапазоні 2600 МГц в 20 містах України.

При цьому, два найбільших оператора, Київстар та Vodafone, заявили, що в діапазоні 2600 МГц 4G-покриття буде точковим. Базові станції на цих радіочастотах мають радіус дії близько 500 метрів. Обидві компанії заявили про намір встановити по 500 подібних станцій в місцях з найбільшим споживанням мобільного інтернет-трафіку.

З 1 липня lifecell запустив високошвидкісний мобільний інтернет за технологією 4,5G (LTE Advanced Pro) в діапазоні 1800 МГц у 232 населених пунктах України.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X