АМКУ виніс вердикт у питанні тарифів Укрзалізниці на вантажоперевезення

6 грудня 2018, 14:14
110
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
АМКУ виніс вердикт у питанні тарифів Укрзалізниці на вантажоперевезення - фото

Фото: Укрзалізниця

Тарифи Укрзалізниці на оренду вантажних вагонів визнали ринковими

Антимонопольний комітет України (АМКУ) визнав тарифи Укрзалізниці на надання вагонів в оренду ринковими і не побачив в їхньому ціноутворенні антиконкурентних дій.

Про це йдеться у звіті відомства, передає Інтерфакс-Україна.

Так, плата за використання вагонів Укрзалізниці розраховується за єдиною формулою, складові якої не викликають заперечень з точки зору економічного аналізу.

Вартість оренди вагонів порівнянна з вартістю аналогічних вагонів приватних операторів, повідомляють в АМКУ.

Також відомство підтвердило факт природної монополії Укрзалізниці на ринку надання в користування залізничного транспорту і майже 100% частку компанії на ринку надання послуг локомотивів на ж/д шляхах загального користування.

У той же час, на думку АМКУ, конкуренція між Укрзалізницею та приватними операторами є, однак подальшому її розвитку перешкоджає неможливість допуску приватних операторів локомотивної тяги на ж/д колії загального користування.

Так, за станом на 1 вересня загальна кількість вантажних вагонів на ринку України, за даними АМКУ, склало 181 тис. вагонів, з яких 105,3 тис. (58%) належить Укрзалізниці та 75,7 тис. - приватним власникам.

При цьому, кількість робочих ж/д вагонів становить всього 132,5 тис., з них 68,5 тис. (52%) належить Укрзалізниці та 64 тис. приватним власникам.

В АМКУ запропонували допустити приватних операторів локомотивної тяги на ж/д колії загального користування, прийняти нову редакцію закону Про залізничний транспорт і створити незалежного регулятора в галузі транспорту.

Нагадаємо, що ще рік тому АМКУ оголосив про проведення дослідження ринку перевезення вантажів залізничним транспортом, зокрема Укрзалізниці.


Укрзалізниця була перетворена в акціонерну компанію в грудні 2015 року. За підсумками 2017 року компанія отримала 100 млн грн прибутку.

До складу Укрзалізниці входять Донецька, Львівська, Одеська, Південна, Південно-Західна і Придніпровська залізниці, а також інші підприємства і організації єдиного виробничо-технологічного комплексу, що забезпечують перевезення вантажів і пасажирів.

ТОП 3

Компанії/Ринки

Вчора, 11:12

thumb img
"Вкрадені ліцензії не купують, пацани. Ви будете сидіти з валізою без ручки дуже довго". Головне з інтерв'ю Коболєва Бігусу
5423
Компанії/Ринки

Вчора, 08:42

thumb img
"Перше питання: яка там зарплата?" Коболєв заявив, що не хоче бути ні головою Міненерго, ні прем'єром
4673
Компанії/Ринки

Вчора, 11:47

thumb img
Ляшко зриває засідання Кабміну через рішення продовжити контракт "з злодюгою Коболєва". Відео
4062

Головне

Політика

Сьогодні, 01:02

thumb img
Андрій Садовий заявив, що більше не балотуватиметься в мери Львова
Країни

Сьогодні, 17:19

thumb img
Петиція за скасування Brexit набрала понад мільйон голосів
Футбол

Вчора, 23:01

thumb img
Манчестер Сіті перехопив у Барселони заміну екс-півзахиснику Шахтаря - ЗМІ