Чи безпечніший IQOS. АМКУ відкрив справу проти Philip Morris через поширення непідтвердженої інформації про ризик для здоров’я

3 січня, 17:40
Компанія не надала Комітету документи, що підтверджують інформацію про зменшений ризик для здоров’я від використання IQOS (Фото:advisor117 / Pixabay)

Компанія не надала Комітету документи, що підтверджують інформацію про зменшений ризик для здоров’я від використання IQOS (Фото:advisor117 / Pixabay)

Антимонопольний комітет відкрив справу проти тютюнової компанії Філіп Морріс Сейлз енд Дистриб’юшн через поширення непідтвердженої інформації про ризик для здоров’я від використання системи IQOS.

Як повідомляє пресслужба комітету, мова йде про поширення компанією в Україні непідтвердженої інформації про менший, порівняно з сигаретами, ризик для здоров’я використання системи IQOS.

Відео дня

Справу розпочато за заявою споживача, який впродовж 2018−2021 років вживав тютюнові вироби для електричного нагрівання HEETS системи IQOS та помилково вважав, що ці продукти є більш безпечними для його здоров’я, ніж звичайні сигарети. Водночас у заяві споживач повідомив, що він не знайшов належних підтверджень правдивості цієї інформації компанії РМІ.

За інформацією міністерства охорони здоров’я, міжнародні дослідження свідчать, що будь-яка система нагрівання тютюну є небезпечною та не зменшує ризики від куріння.

Тютюнова компанія не надала АМКУ документів, що підтверджують правдивість, точність та повноту тверджень, які компанія поширює в Україні про те, що:

  • «Повний перехід на IQOS становить менший ризик для вашого здоров’я, ніж продовження куріння»
  • «IQOS виділяє на 95% менше шкідливих хімічних речовин порівняно з сигаретами».

Відтак поширення цих тверджень без належного підтвердження, містять ознаки порушення, передбаченого статтею 151 Закону України Про захист від недобросовісної конкуренції - поширення інформації, що вводить в оману.

Редактор: Марія Ївженко
Показати ще новини
Радіо NV
X