Щоб уникнути дефіциту. АМКУ рекомендує повернути держконтроль за обігом палива

30 листопада 2022, 10:16
Жоден державний орган і держава загалом не мають повної та достовірної інформації про обіг пального в Україні (Фото:sippakorn yamkasikorn/Unsplash)

Жоден державний орган і держава загалом не мають повної та достовірної інформації про обіг пального в Україні (Фото:sippakorn yamkasikorn/Unsplash)

Антимонопольний комітет рекомендує Кабінету міністрів повернути державний контроль за обігом пального в Україні.

Як повідомляє пресслужба АМКУ, комітет рекомендує уряду визначити держорган і покласти на нього повноваження щодо складання та ведення фактичних та прогнозних балансів попиту та пропозиції на ринку пального для недопущення виникнення дефіциту.

Відео дня

Крім цього, рекомендується внести зміни до податкового кодексу та відновити подання електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг його обігу, реєстрацію у відповідних реєстрах податкових або акцизних накладних, розрахунків коригування.

Кабмін, за рекомендацією комітету, також має надати Укрзалізниці можливість замовляти та реалізовувати на внутрішньому ринку нафтопродукти.

В АМКУ також звернули увагу на те, що жоден державний орган та держава загалом не мають повної та достовірної інформації про обіг палива в Україні. При цьому держава не може прогнозувати та планувати дії на ринку пального та залежить від учасників ринку.

Редактор: Марія Ївженко
Показати ще новини
Радіо NV
X