Рішення АМКУ. Укрзалізниці рекомендували не дискримінувати вантажовласників

29 травня 2020, 17:46

Антимонопольний комітет рекомендував Укрзалізниці надавати послуги з перевезення вантажів на рівних умовах.

Антимонопольний комітет України провів розслідування за підсумками якого рекомендував Укрзалізниці надавати послуги вантажоперевезень на рівних умовах. Про це повідомляє прес-служба відомства.

Відео дня

Причиною розслідування АМКУ стала скарга Об'єднання підприємств Укрметалургпром на введення УЗ перевезень вантажів на особливих умовах - за розкладом руху маршрутних поїздів, які мають переваги в швидкості перевезень і терміни доставки вантажів.

В Антимонопольному комітеті відзначили, що ця умова створювало нерівні умови: для окремих вантажовласників терміни доставок скорочувалися, а для інших (При наявності дефіциту локомотивного парку і відсутності переробної спроможності залізниць) впливало на своєчасність доставки вантажів.

В АМКУ відзначили, що Укрметалургпром надав інформацію з приводу труднощів транспортування готової продукції в пункти призначення, в першу чергу до морських портів, які виникли в Протягом жовтня - листопада 2019 року через невиконання Укрзалізницею зобов'язань по своєчасному вивезенню продукції.

У комітеті відзначили, що збільшення навантаження і нерівномірність прийому вантажу одержувачами і відсутність ритмічної обробки підходу поїздів до портів привели до збільшення кількості покинутих потягів на підході. Зокрема, середній показник листопада 2019 року по Укрзалізниці склав 252 поїзда, з яких 125 поїздів по філії Одеська залізниця.

В АМКУ прийшли до висновку, що такі дії компанії можуть містити ознаки зловживання монопольним становищем на ринку. Для запобігання порушенню законодавства про захист конкуренції УЗ рекомендували «не створювати нерівні умови при наданні послуг перевезення вантажів» і дотримуватися балансу інтересів учасників ринку вантажоперевезень.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X