АМКУ повернув киянам спиртне в МАФи

1 липня 2016, 14:51
Голова Київського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету (АМКУ) Олексій Хмельницький заявив, що Київська міськрада зобов'язана 17 липня скасувати рішення про заборону продажу алкоголю в МАФах

Про це повідомляє Ліга.net.

Якщо київська влада не виконає це, АМКУ обіцяє судитися.

Нагадаємо, 17 березня Київська міська рада заборонила продавати алкогольні напої у МАФах. 24 березня під Київською міською державною адміністрацією пройшов мітинг власників Мафів за продаж алкоголю в кіосках столиці.

Відео дня

Заборону опублікували в газеті Хрещатик 12 квітня після чого вона набула чинності. Київська влада дала підприємцям час до 1 вересня, щоб підготуватися до нових вимог.

Рішення місцевої влади викликала протест серед учасників ринку. Як повідомляє голова громадської організації Київський міський комітет порятунку бізнесу Микола Кривороба, близько десятка бізнесменів і громадських організацій подали позови до Окружного адміністративного суду з вимогою скасувати березневе рішення Київради

"Всі ці справи об'єднали в одну. До розгляду питання по суті поки не приступали", – розповідає він.

У квітні питанням зайнялось Київське обласне територіальне відділення АМКУ. 17 червня в міську раду надійшло повідомлення про рішення комітету.

"Київська міськрада поставив власників МАФів та великі торговельні мережі в нерівні умови", – пояснив Олексій Хмельницький. Іншими словами, одним бізнесменам дозволили продавати алкоголь, а іншим – ні.

Як зазначає видання, у столичної влади є й інші способи обмежити продаж. Наприклад, істотне підвищення відрахувань місту кіосками, які торгують спиртним.

Заступник голови постійної комісії Київради з питань торгівлі, підприємництва та регуляторної політики Денис Попов повідомив, що вони підготують проект рішення про скасування заборони.

"Прийняте депутатами рішення не відповідало вимозі законодавства", – повідомив Попов. Але від ідеї влада не відмовиться.

За його словами, Київрада має намір домогтися обмеження продажу спиртного в нічний час.

Раніше Господарський суд Львівської області дозволив продавати алкогольні напої у львівських кіосках.

Показати ще новини
Радіо NV
X