Подробиці після перемоги. Антимонопольний комітет розпочав справу на компанію Пінчука

25 листопада 2022, 17:05
Віктор Пінчук, бенефіціар холдингу Інтерпайп (Фото:pinchukfund.org)

Віктор Пінчук, бенефіціар холдингу Інтерпайп (Фото:pinchukfund.org)

Антимонопольний комітет завів справу на компанію Інтерпайп, але не розкриває деталі через воєнний стан.

Антимонопольний комітет України порушив справу стосовно промислової групи Інтерпайп, до якої входять Інтерпайп Україна та ПрАТ Інтерпрайп НТЗ.

Про це йдеться у повідомленні Комітету.

Відео дня

Справу відкрили за ознаками вчинення компанією порушень законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді зловживання монопольним становищем над ринком первинної реалізації товару.

Уточнюється, що ознаки порушень полягають у необґрунтованому підвищенні цін на товар, а також у встановленні компаніями групи різних умов для рівнозначних угод з покупцями товару без обґрунтованих причин.

За даними Комітету, компанія має ознаки монопольного омінуючого) положення на загальнодержавному ринку первинної реалізації товару.

Комітет на момент відкриття справи не виявив об'єктивних причин (факторів), які могли б спричинити підвищення цін на товар групи протягом досліджуваного періоду», — йдеться у повідомленні АМКУ.

Також Антимонопольний комітет не виявив залежності між динамікою відпускних цін на товар та складовими їх собівартості, зокрема зміни вартості заготівлі, зміни заробітних плат тощо.

При цьому, АМКУ не виявив у договорах ТОВ Інтерпайп Україна взаємозв'язку між кількістю товару, закупленого різними покупцями, та його ціною за інших однакових умов договору.

В Антимонопольному комітеті наголосили, що через чинне воєнне положення інформація про резидентів України в частині, що стосуються уточнення виду діяльності, не оприлюднюється до завершення воєнного стану в Україні.

Влітку цього року український виробник сталевого посуду, який входить до складу компанії Інтерпайп Віктора Пінчука, зміг збільшити експорт своєї продукції до ЄС.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X