АМКУ попросив нафтотрейдерів не піднімати ціни на паливо

8 травня 2018, 11:50
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Антимонопольний комітет України (АМКУ) застерігає учасників ринку нафтопродуктів від антиконкурентних дій у період планових ремонтів нафтопереробних заводів (НПЗ).

Про це повідомила прес-служба відомства.

Як зазначив АМКУ, з середини травня 2018 року будуть зупинені на планові ремонти Мозирський НПЗ в Білорусі, а також Шебелинський ГПЗ у Полтавській області.

Відео дня

"У зв'язку з тим, що українські ринки світлих нафтопродуктів і скрапленого газу імпортозалежні, АМКУ запропонував учасникам ринку вжити заходів щодо завчасного планування своєї госпдіяльності з метою недопущення дефіциту палива на ринку і, як наслідок, необґрунтованого підвищення цін", - йдеться в повідомленні.

Відомство також поінформувало Кабінет міністрів України про загрози, що стосуються ресурсного наповнення ринку нафтопродуктів.

"У свою чергу АМКУ пильно стежить за ситуацією на ринку з метою недопущення змов і зловживань. У разі виявлення в діях операторів ринку ознак порушень законодавства про захист економічної конкуренції АМКУ буде вжито заходів відповідно до чинного законодавства", - зазначили у відомстві.

Нагадаємо, що минулий плановий ремонт на Мозирському НПЗ почався 10 вересня та тривав до кінця жовтня 2017 року. Через простій виробництва, в жовтні 2017 року поставки білоруського бензину А-92 на український ринок знизилися у 12 разів від середньомісячного рівня, А-95 - вчетверо. У розпал сезону на 25% впали поставки дизпалива.

Шебелинський ГПЗ останній раз зупинявся на плановий ремонт наприкінці жовтня - на початку листопада 2017 року. Цей ремонт був наймасштабнішим за останні 10 років.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X