АМКУ перевірить законність підвищення Укрзалізницею тарифів на вантажоперевезення

24 жовтня 2018, 14:55

Антимонопольному комітету (АМКУ) доручили впродовж тижня здійснити перевірку дотримання антимонопольного законодавства Укрзалізницею у зв’язку зі зміною тарифів на вантажні перевезення.

Таке рішення прийняв Віце-прем’єр-міністр Володимир Кістіон під час наради для вирішення проблем перевезення агропродукції, повідомили у прес-службі Укрзалізниці.

Відео дня

Зі свого боку Укрзалізниця має надати всі необхідні розрахунки та обґрунтування своїх кроків у здійсненні тарифної політики.

Крім того, Міністерство агрополітики та продовольства повинне створити міжвідомчий штаб, який у щоденному режимі контролюватиме процес перевезення продукції аграріїв.

До нього мають увійти представники Укрзалізниці, Мінінфраструктури, Антимонопольного комітету та Державної фіскальної служби. Кістіон пропонує орієнтовно раз на тиждень збиратися для розгляду ситуації.

Разом з тим, віце-прем’єр-міністр доручив у процесі обмеження діяльності так званих малодіяльних станцій провести аналіз їх ефективності, звертаючи увагу на соціальну складову.

За його словами, потрібно публічно затвердити перелік станцій до закриття, визначити терміни і надати пропозиції щодо майна цих станцій - його здачі в оренду чи продажу через аукціон.

Як раніше заявляв заступник Комітету з питань агрополітики та земельних відносин Верховної Ради Григорій Заболотний, Укрзалізниця вже вп'яте за рік підвищує тарифи без консультації з сільгоспвиробниками. За даними Комітету, це коштувало аграріям 4,7 млрд грн збитків.

Показати ще новини
Радіо NV
X