AMIC програв суд за змову на українському ринку пального

24 квітня 2017, 13:30
Господарський суд Києва відмовив компанії AMIC Україна у скасуванні накладеного на неї Антимонопольним комітетом штрафу в розмірі 12,53 млн гривень

Про це йдеться в рішенні Господарського суду Києва від 4 квітня, передають Українські новини.

Суд визнав аргументи AMIC Україна необґрунтованими, оскільки компанія не надала до матеріалів справи будь-яких доказів самостійного формування цін на нафтопродукти.

Відео дня

Мова йде про рішення АМКУ №480 від 28 жовтня 2016 року, яким комітет оштрафував 7 операторів АЗС сумарно на 204,325 млн гривень за антиконкурентні узгоджені дії на ринку роздрібної реалізації світлих нафтопродуктів у період з січня 2013 року по січень 2016 року.

Зокрема, були оштрафовані компанії ОККО-Нафтопродукт на 77,88 млн грн, ВОГ Рітейл - на 54,36 млн грн, Альянс Холдинг - на 39,71 млн грн, Золотий екватор - на 16 , 2 млн грн, AMIK Україна (раніше - ПІІ Лукойл-Україна) - на 12,53 млн грн, Сокар петролеум - на 2,53 млн грн, Парралель - на 1,44 млн грн.

На думку АМКУ, дані дії операторів АЗС призвели до усунення цінової конкуренції між нафтотрейдерами і спонукали інших учасників ринку встановлювати свої роздрібні ціни на необґрунтованому рівні і, як наслідок, це призвело до зниження конкуренції на ринку в цілому.

Згідно з позицією АМКУ, узгоджені дії полягали у встановленні і підтримці на інформаційних табло АЗС подібних між собою роздрібних цін на бензин марки А-95 і дизельне паливо.

Пізніше господарський суд Києва 6 березня скасував рішення Антимонопольного комітету України (АМКУ) про стягнення штрафу на 54 млн грн з компанії Вог Рітейл.

Пізніше Господарський суд Києва відмовив компанії Альянс Холдинг (оператор мережі автозаправних станцій під брендом Shell) у скасуванні накладеного на неї Антимонопольним комітетом штрафу в розмірі 39,711 млн гривень, незважаючи на те, що 6 і 20 березня цей же суд задовольнив аналогічні позови компаній WOG Рітейл і Золотий екватор (мережа АЗС WOG).


В кінці квітня 2015 року компанія AMIC Energy Management GmbH (AMIC) (Австрія) завершила операцію по покупці компанії Лукойл Україна. Після транзакції AMIC став володіти мережею з 240 АЗС і 6 нафтобаз.

AMIC Energy Management GmbH надає послуги в сфері аналітики, корпоративних фінансів та стратегічних консультацій і спеціалізується на управлінні енергетичними проектами в центральній і східній Європі.

Показати ще новини
Радіо НВ
X