Замість російського. Американці готові постачати ядерне паливо одночасно на всі АЕС України

8 вересня 2017, 10:55
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Американська ядерна компанія Westinghouse заявляє, що готова поставляти ядерне паливо одночасно на всі атомні електростанції України

Про це повідомив віце-президент і керуючий директор Westinghouse Азіз Даг в інтерв'ю Українським новинам .

"У нинішньому контракті з національною атомною енергогенеруючою компанією Енергоатом прописано, що може бути поставка одночасно на всі енергоблоки України. Компанія Westinghouse готова виконати даний пункт контракту. Ми будемо раді це зробити й готові виконати таке прохання Енергоатома, якщо воно надійде", - заявив Даг.

Відео дня

Він додав, що на даний момент у компанії є плани з розширення поставок палива в Україну і скоро потрібно буде починати переговори про продовження контракту з Енергоатомом, термін якого закінчується у 2020 році.

Також він уточнив, що у Westinghouse не буде проблем із постачанням ядерного палива на несерійний енергоблок №1 Південноукраїнської АЕС (Южноукраїнськ, Миколаївська область) і на енергоблоки типу ВВЕР-440 Рівненської АЕС (Вараш, Рівненська область).

Нагадаємо, що в липні Державна інспекції ядерного регулювання України узгодила можливість експлуатації ядерного палива Westinghouse на енергоблоках №1 і №4 Запорізької АЕС (Енергодар, Запорізька область).

Президент України Петро Порошенко розраховує на збільшення частки поставок ядерного палива для роботи атомних електростанцій у компанії Westinghouse до 55%.

Раніше Westinghouse заявляла, що готується до нарощування поставок ядерного палива власного виробництва на українські АЕС і збільшення своєї частки на ринку ядерного палива України.

У 2016 році Україна збільшила у грошовому обчисленні імпорт свіжих ядерних збірок для роботи атомних електростанцій у компанії Westinghouse у 5 разів, з $32,7 млн до $162 млн, а у компанії ТВЕЛ знизила на 36,7%, з $610,9 млн до $386, 8 млн порівняно з імпортом у 2015-му.

З початку року Україна імпортувала з Росії ядерного палива на суму $130 млн.

Нагадаємо, що Енергоатом знайшов ще одну заміну російському ядерному паливу.

Раніше повідомлялося, що Китай готовий брати участь у будівництві потужностей з виробництва ядерного палива в Україні.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X