Американська дочка венесуельської PDVSA планує взяти кредит на суму $ 1,2 млрд

9 березня 2019, 10:02

«Дочка» венесуельської нафтової держкомпанії PDVSA (Petroleos de Venezuela SA) в США Citgo Petroleum Corp. розраховує отримати кредит в розмірі $ 1,2 млрд для фінансування своєї діяльності.

Про це повідомляє Bloomberg, посилаючись на дані з презентації, яку представив інвесторам віце-президент Citgo з фінансових питань Кертіс Роу.

Необхідність в кредиті виникла через тиск американських санкцій на материнську компанію.

Відео дня

Для пошуку кредиторів Citgo звернулася в американську незалежну інвесткомпанію Houlihan Lokey, яка надає фінансові послуги. За даними агентства, очікується, що операція буде закрита 22 березня.

Виручені кошти будуть використані для забезпечення «загальних вимог до оборотного капіталу» і «постійної ліквідності» Citgo, уточнює Bloomberg.

Новий кредит, як вказувалося в представлених інвесторам матеріалах, замінить «дочці» PDVSA поновлюваний кредит на суму $ 900 млн і кредиторську заборгованість на $ 320 млн.

В наступному місяці PDVSA, як зауважує інформагентство, повинна буде виплатити відсотки на суму приблизно $ 70 млн за облігаціями 2020 року. Несплата може бути катастрофічною для PDVSA і привести до того, що власники облігацій та інші кредитори спробують захопити активи Citgo.

Представники Houlihan Lokey, Citgo і Міністерства фінансів Венесуели ніяких коментарів з цього приводу не давали.
Також неясно, чи грають якусь роль в обговоренні нового кредиту Citgo в.о. президента Венесуели Хуан Гуайдо або глава держави Ніколас Мадуро.

Санкції проти венесуельської нафтової компанії Petroleos de Venezuela SA США ввели на початку цього року. При цьому операції з Citgo американський Мінфін дозволив продовжити. Всі отримані нею гроші, відповідно до встановлених Вашингтоном правил, вона повинна залишати на заблокованих в США рахунках, а не відправляти материнській компанії. Умовою зняття обмежень влади Штатів називали передачу контролю над PDVSA опозиції в Венесуелі.

В кінці лютого «дочка» PDVSA в США оголосила про новий склад ради директорів. Цих керівників туди призначив уряд Гуайдо. При цьому суд Венесуели визнав це рішення незаконним, а венесуельська генпрокуратура почала проти нових членів ради директорів Citgo розслідування.

Показати ще новини
Радіо NV
X