Американська нафтова компанія припиняє співпрацю з Роснефтю через санкції

1 березня 2018, 12:23

Найбільша американська приватна нафтогазова компанія ExxonMobil прийняла рішення про вихід зі спільних підприємств з Роснефтью в зв'язку з санкціями, які діють в США і ЄС щодо енергетичного сектора Росії.

Про це йдеться в річному звіті компанії, передає Інтерфакс-Україна.

"У кінці 2017 року компанія ухвалила рішення вийти з цих спільних підприємств. Компанія очікує, що офіційний процес виходу з цих активів буде запущено в 2018 році", - йдеться в звіті.

Відео дня

Зазначається, що Роснефть і ExxonMobil в 2011 році підписали угоду про стратегічну співпрацю в Росії, США та третіх країнах. У 2013-2014 роках компанії створили кілька підприємств для проведення пошукових та розвідувальних робіт.

У 2014 році США і Європейський союз ввели санкції щодо російського енергетичного сектора. У другій половині 2017 року США уточнили й розширили санкції, які забороняють передачу Росії передових технологій, в тому числі пов'язаних з бурінням на шельфі.

ExxonMobil зверталася до міністерства фінансів США із проханням зняти обмеження на ведення бурових робіт в Чорному морі в межах її СП з Роснефтью. Однак такого дозволу отримано не було.

У 2017 році Мінфін США оштрафував ExxonMobil на $2 млн за порушення режиму санкції. За даними управління, у період з 14 по 23 травня 2014 року компанія підписала вісім документів з главою Роснефті Сєчиним, якій є в "чорному списку" Управління з контролю за іноземними активами (OFAC).


ExxonMobil Corporation - одна з найбільших у світі нафтових компаній. Компанія веде свою історію від нафтового тресту Standard Oil, заснованого в 1882 році мільйонером Джоном Рокфеллером. У 1999 році в результаті злиття компаній Exxon і Mobil виникла ExxonMobil Corporation.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X