Амбітні плани Газпрому підкорити ринок Китаю відкоригували низькі ціни на енергоносії - Reuters

15 січня 2016, 18:29
Газпром під тиском обставин може погодитися на менші обсяги поставок до Китаю по газопроводу Сила Сибіру, повідомляє РБК з посиланням на джерела Reuters

Зокрема, російські співрозмовники агентства висловили впевненість, що Сила Сибіру буде запущена в термін, але обсяг поставок спочатку будуть нижчі, ніж передбачено контрактом. Це пов'язано з падінням цін на енергоносії і невизначеним майбутнім китайської економіки.

Відео дня

"Ми розпочнемо виконання угоди в 2019 році, але обсяги, ймовірно, будуть менші, ніж очікувалося", - розповіло джерело в Газпромі.

За словами іншого джерела, російський енергетичний монополіст взявся за непосильне завдання і програв, а обсяги в будь-якому випадку будуть нижче раніше заявлених.

У той же час, в прес-службі Газпрому не відповіли на запит Reuters з приводу цієї інформації.

За розрахунками аналітиків, поставки газу в Китай будуть беззбитковими при цінах на нафту в $80/бар., що в осяжному майбутньому представляється малоймовірним.

Reuters з'ясувало, що Газпром сподівався продавати газ Китаю по $10-11 за 1 млн британських термічних одиниць (BTU), але, за оцінкою аналітиків, Китай вже закуповує газ у Туркменії за $9 за 1 млн британських термічних одиниць.

У свою чергу, керуючий директор пекінської консалтингової компанії SIA Energy Чень Чжу повідомив журналістам, що, на його думку, більш реалістичним терміном для початку поставок по Силі Сибіру є 2020 рік.

"І в Китаї, і в Росії розуміють, що ні одна із сторін не особливо поспішає, враховуючи вкрай високі витрати, пов'язані з освоєнням газових родовищ в Росії", - пояснив він.

Раніше в Газпромі прогнозували, що чистий збиток російського газового монополіста від продажів палива на внутрішньоросійському ринку в 2016 році може скласти 33,5 млрд рублів.

У свою чергу, російський Газпромбанк, який є третім у країні за розміром активів, заявив, що за підсумками дев'яти місяців 2015 року отримав чистий збиток у розмірі 31,1 млрд рублів

Показати ще новини
Радіо NV
X