Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Амбітні плани Газпрому підкорити ринок Китаю відкоригували низькі ціни на енергоносії - Reuters

15 січня 2016, 18:29
830
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Reuters розповіло, як амбітні плани Газпрому підкорити ринок Китаю відкоригували низькі ціни на енергоносії

Газпром під тиском обставин може погодитися на менші обсяги поставок до Китаю по газопроводу Сила Сибіру, повідомляє РБК з посиланням на джерела Reuters

Зокрема, російські співрозмовники агентства висловили впевненість, що Сила Сибіру буде запущена в термін, але обсяг поставок спочатку будуть нижчі, ніж передбачено контрактом. Це пов'язано з падінням цін на енергоносії і невизначеним майбутнім китайської економіки.

"Ми розпочнемо виконання угоди в 2019 році, але обсяги, ймовірно, будуть менші, ніж очікувалося", - розповіло джерело в Газпромі.

За словами іншого джерела, російський енергетичний монополіст взявся за непосильне завдання і програв, а обсяги в будь-якому випадку будуть нижче раніше заявлених.

У той же час, в прес-службі Газпрому не відповіли на запит Reuters з приводу цієї інформації.

За розрахунками аналітиків, поставки газу в Китай будуть беззбитковими при цінах на нафту в $80/бар., що в осяжному майбутньому представляється малоймовірним.

Reuters з'ясувало, що Газпром сподівався продавати газ Китаю по $10-11 за 1 млн британських термічних одиниць (BTU), але, за оцінкою аналітиків, Китай вже закуповує газ у Туркменії за $9 за 1 млн британських термічних одиниць.

У свою чергу, керуючий директор пекінської консалтингової компанії SIA Energy Чень Чжу повідомив журналістам, що, на його думку, більш реалістичним терміном для початку поставок по Силі Сибіру є 2020 рік.

"І в Китаї, і в Росії розуміють, що ні одна із сторін не особливо поспішає, враховуючи вкрай високі витрати, пов'язані з освоєнням газових родовищ в Росії", - пояснив він.

Раніше в Газпромі прогнозували, що чистий збиток російського газового монополіста від продажів палива на внутрішньоросійському ринку в 2016 році може скласти 33,5 млрд рублів.

У свою чергу, російський Газпромбанк, який є третім у країні за розміром активів, заявив, що за підсумками дев'яти місяців 2015 року отримав чистий збиток у розмірі 31,1 млрд рублів

Головне

article_img
Власник 112 Україна продав канал нардепу Козаку

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися