Вперше в історії. Відновлювана енергетика в Європі перевищила генерацію з викопного палива

25 січня 2021, 18:55

Частка відновлюваних джерел енергії в генерації електрики в Європі в 2020 році вперше в історії перевищила частку викопного палива.

Про це йдеться в щорічному звіті британського аналітичного центру Ember і німецького інституту Agora Energiewende, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Так, у 2020 році з поновлюваних джерел було згенеровано 38% всієї електроенергії, а за допомогою викопного палива — 37%.

Відео дня

Цей зсув обумовлений розширенням використання енергії, одержуваної від вітру і сонця, обсяги якої майже подвоїлися з 2015 року. До 2020 року п’ята частина електроенергії в країнах ЄС була вироблена на вітрових і сонячних електростанціях, йдеться в звіті.

Це також одна з причин, чому виробництво енергії на основі вугілля знизилося на 20% минулого року — вугільні станції забезпечили лише 13% електроенергії, виробленої в Європі.

«Європа спирається на вітрову і сонячну енергію, щоб забезпечити не тільки поетапну відмову від вугілля до 2030 року, але також поступово відмовитися від газової генерації, замінити атомні електростанції, а також задовольнити зростаючий попит на електроенергію для електромобілів, теплових насосів і електролізерів», — заявив старший аналітик Ember і провідний автор звіту Дейв Джонс.

Найвищі частки вироблення вітрової та сонячної енергії зафіксовані в Данії (61%), Ірландії (35%), Німеччині (33%) та Іспанії (29%).

Пандемія коронавірусної інфекції COVID-19 привела до зниження попиту на електроенергію по всьому світу. В Євросоюзі електроспоживання в 2020 році впало на 4%. Однак, на думку авторів дослідження, пандемія не вплинула на розвиток відновлюваної енергетики.

Показати ще новини
Радіо НВ
X