Французький залізничний гігант готовий локалізувати в Україні до 35% виробництва електровозів — міністр

13 травня 2021, 11:02

Французький виробник залізничного транспорту Alstom готовий локалізувати в Україні до 35% виробництва і обслуговування електровозів.

Французький концерн Alstom готовий підвищити рівень локалізації в контракті на поставку електровозів в Україну до 35% виробництва і обслуговування.

Про це в інтерв'ю Інтерфакс-Україна заявив міністр економіки, фінансів і відновлення Франції Брюно Ле Мер.

Відео дня

«Наприклад, що стосується контракту на поставку електровозів, Alstom готовий локалізувати в Україні до 35% виробництва і обслуговування. На початку обговорення Alstom планувала локалізувати близько 20% виробництва в Україні. Ми зрозуміли, що цього було недостатньо », - заявив Ле Мер.

Також він додав, що намір підвищити рівень локалізації є свідченням готовності Франції враховувати законний запит української влади.

Лє Мар зазначив, що Франція повністю розуміє прохання президента України Володимира Зеленського, який хоче, щоб французькі компанії, які беруть участь в контрактах з Україною, розмістили значну частину своїх виробництв в Україні.

«Це цілком законна вимога, і ми надійшли відповідним чином», - заявив міністр економіки Франції.

Він підкреслив, що зараз в Україні створено 160 французьких компаній, в яких працюють 30 000 чоловік.

«Це робить французькі компанії провідними міжнародними роботодавцями в Україні. Ми також хочемо зміцнити наші зв'язки в дуже конкретних секторах: комунальні послуги з розподілом питної води, енергетика, інфраструктура і транспорт, такі як поїзди, охорону здоров'я і, звичайно ж, сільське господарство», - додав Ле Мер.

За словами міністра економіки Франції, у всіх цих областях є можливості для поглиблення і розширення відносин між країнами.

У жовтні повідомлялося, що Alstom хоче локалізувати частину виробництва в Україні.

Alstom відкрила представництво в Україні в липні 2018 року і згодом підписала меморандум про взаєморозуміння з Укрзалізницею. Тоді повідомлялося, що французька компанія планує запропонувати УЗ локомотиви Prima T8, які можуть тягнути до 9000 т і рухатися зі швидкістю 120 км / год, і локомотиви Prima M4 BoBo для пасажирських перевезень.

Французька машинобудівна компанія Alstom є одним зі світових лідерів у виробництві енергетичного устаткування і залізничного транспорту.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X