Альянс Renault-Nissan став найбільшим світовим автовиробником

31 липня 2017, 11:02
Франко-японський альянс Renault-Nissan в першому півріччі обігнав за продажами Volkswagen і Toyota, ставши найбільшим автовиробником в світі, реалізувавши близько 5,26 млн машин

Про це повідомляє Financial Times.

Минулорічний лідер - Volkswagen, за перші шість місяців поточного року продав 5,15 млн автомобілів, Toyota - майже 5,13 млн машин, General Motors - близько 4,7 млн.

Відео дня

Своїм успіхом Renault і Nissan, які володіють великими пакетами акцій один одного, багато в чому зобов'язані приєднанням до альянсу Mitsubishi Motors у минулому році. Так, за січень-червень 2017 року Mitsubishi реалізувала близько 494 тис. автомобілів, що на 2,4% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Продажі Renault зростали щороку на 10,4%, до 1,88 млн автомобілів, Nissan - на 5,6%, до 2,89 млн автомобілів.

Крім цього, Renault відзвітувала про рекордний операційний прибуток у 1,8 млрд євро за перше півріччя при щорічному зростанні виторгу на 17%, до 29,5 млрд євро. На російському ринку, де раніше компанія зазнавала значних збитків, прибуток за півріччя склав 3 млн євро. Автомобільний ринок в Росії серйозно постраждав від економічної кризи, але тепер Renault скоригувала свої прогнози продажів на ньому до більше 5% зростання.

"Ринок, який ми не вважали сильним, значно відновився", - заявила аналітикам фінансовий директор концерну Клотільда Дельбе. Зараз російський ринок став для Renault другим за розміром після Франції. Компанія працює на ньому як під власним брендом, так і у співпраці з АвтоВАЗом. На початку цього тижня свої прогнози щодо російського ринку збільшив інший французький автовиробник, компанія Peugeot.

Нагадаємо, лідером продажів на українському ринку в червні став французький бренд Renault.

Показати ще новини
Радіо НВ
X