Трамп заборонив використання в США Alipay і інших китайських додатків

6 січня 2021, 14:50

Президент США Дональд Трамп 5 січня підписав указ, який забороняє використання в країні восьми китайських додатків.

Документ опублікований на сайті Білого дому.

Йдеться про популярні китайські платіжні системи Alipay і WeChat Pay, а також додатки CamScanner, QQ Wallet, SHAREit, Tencent QQ, VMate і WPS Office. В указі зазначається, що темп поширення ряду китайських програм та іншого програмного забезпечення в Сполучених Штатах "продовжує загрожувати національній безпеці, зовнішній політиці та економіці США".

Відео дня

"Наразі необхідно вжити заходи для усунення загрози, яка походить від китайських програм", - йдеться в документі.

Згідно з текстом указу, після установки на смартфони, планшети і комп'ютери китайські додатки "можуть збирати величезні масиви інформації" користувачів, включаючи конфіденційну і особисту.

"Цей збір даних може надати владі Китайської Народної Республіки (КНР) і Комуністичній партії Китаю (КПК) доступ до особистої та приватної інформації американців, що дозволить Китаю відстежувати місцезнаходження федеральних службовців і підрядників, а також створювати досьє з особистою інформацією", - зазначено в документі.

Указ вступає в силу через 45 днів, тобто вже після того, як Трамп покине Білий дім.

Раніше американські компанії, які ведуть бізнес з Китаєм, в тому числі Apple, Ford Motor, Walmart і Walt Disney, виступали проти указу Трампа, націленого проти додатку WeChat, розробленого компанією Tencent. Вони наголошували на тому, що цей додаток дуже важливий для ведення бізнесу в Китаї.

Показати ще новини
Радіо НВ
X