Китайські регулятори обрушилися на бізнес-імперію Джека Ма — WSJ

24 грудня 2020, 10:16

Китайські регулятори зайнялися однією з найбільших і найпотужніших бізнес-імперій країни. Вони обрушилися на засновані Джеком Ма компанії Alibaba і Ant Group пише Wall Street Journal.

У четвер Державна адміністрація з ринкового регулювання оголосила про початок антимонопольного розслідування проти Alibaba. Крім того, центральний банк Китаю і регулюючі органи, які контролюють ринок цінних паперів, банківську діяльність та страхування, випустили спільну заяву про те, що зустрінуться з представниками фінансового гіганта Ant Group, щоб переконати компанію дотримуватися фінансових норм та інших вимог.

Відео дня

Ці кроки підкреслюють рішучість Пекіна приборкати технологічних гігантів, які, як вважають критики, надто швидко розвиваються і нерозважливо використовують свій вплив, пише газета.

Державна адміністрація з ринкового регулювання заявила, що розслідування проти Alibaba розпочато через те, що вона може чинити тиск на торговців, які продають товари на її платформах, щоб вони не працювали на платформах її конкурентів. WSJ зазначає, що ця практика довгий час є яблуком розбрату в китайській індустрії онлайн-торгівлі, де платформи Alibaba (Taobao і Tmall) конкурують з JD.com і Pinduoduo.

За інформацією WSJ, голова КНР Сі Цзіньпін особисто доручив регулюючим органам розібратися з ризиками, які можуть нести компанії Джека Ма, і зупинити первинне публічне розміщення акцій Ant Group.

Нагадаємо, що Джек Ма розлютив чиновників своїм виступом на фінансовому форумі в Шанхаї 24 жовтня. Він розкритикував Пекін за контроль над фінансовими ризиками і сказав, що регулятори «зосередилися тільки на ризиках і випустили з уваги розвиток». Він також звинуватив великі китайські банки в «ломбардному мисленні», яке «нашкодило багатьом підприємцям». Запис його виступу активно поширювали в китайських соціальних мережах. Користувачі захоплювалися Джеком Ма за те, що він насмілився висловитися. Однак чиновники були розгнівані. За інформацією WSJ, на початку листопада Джек Ма намагався налагодити відносини з Пекіном. Він був готовий віддати владі частину Ant Group (найбільша в Китаї компанія сфери фінансових технологій і оператор популярного платіжного сервісу Alipay), але це не допомогло: IPO компанії було зупинено.

Планувалося, що первинне публічне розміщення Ant Group пройде на біржах в Шанхаї і Гонконзі. Ant хотіла залучити на обох біржах по $17,2 млрд. Вартість акцій була встановлена на рівні 68,8 юаня і 80 гонконгських доларів за акцію. Вони повинні були почати торгуватися 5 листопада. Таким чином, компанія повинна була побити рекорди китайського інтернет-гіганта Alibaba Group, який в 2014 році в ході розміщення акцій залучив $25 млрд, і національної нафтової компанії Саудівської Аравії, яка залучила $29,4 млрд в кінці минулого і на початку нинішнього років.

Показати ще новини
Радіо НВ
X