Акціонери ПриватБанку вкладали депозити населення в свій бізнес - Гонтарева

23 грудня 2016, 09:19
Кошти з депозитів населення Приватбанку вкладалися в бізнес акціонерів, заявила глава Національного банку України Валерія Гонтарєва в ефірі радіо Вести

"Проблеми в Приватбанку виникли не вчора. Було абсолютно очевидно, що була неправильна кредитна політика, яку проводив банк. Це дуже активне кредитування пов'язаних з акціонерами бізнесів. Це не формування резервів, застави ніколи не перебували у банку на балансі. Це була проблема "олігархічного бенкінгу" в нашій країні (був не один такий олігархічний банк). Завдання полягало в тому, щоб дуже активно збирати гроші депозитів населення та вкладати їх у власний бізнес", - сказала вона.

Відео дня

При цьому, Гонтарєва зазначила, що не так би було проблематично просто кредитування так званих пов'язаних осіб, найголовніше, що кредитний ризик, який був у цього банку - був просто не допустимий.

Кредитувалися в основному компанії, які не вели операційні активності (т. зв. компанії - пустушки). Така кредитна політика банку тривала дуже довго", - пояснила вона.

Раніше повідомлялося, що Національний банк змусив колишніх акціонерів Приватбанку взяти на баланс фінансової установи літаки авіакомпанії МАУ і гірськолижний курорт Буковель.

Показати ще новини
Радіо НВ
X